JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších turistických atrakcí Německa

8. místo: Heidelberg


Krásy Německa na vlastní kůži. Tisíce zájezdů k našim sousedům zde.

Město, ležící na samém západě Německa, jen nedaleko od francouzských hranic, má za sebou tisíciletou historii, která začala už menším keltským a římským sídlem. O rozkvět se zasloužil i Karel IV., později je zde založena univerzita a prosperitě Heidelbergu už nic nebránilo. Kurfiřt Ruprecht III. nechal vystavět i památný hrad, který nabídne zajímavou podívanou – obranné zdivo s krásným výhledem, královská hala nebo muzeum lékárnictví, račte si vybrat podle svého gusta.

Kašna s Herkulovou sochou na Tržním náměstí, Velkovévodský palác ze začátku osmnáctého století ozdobený fasádou v barokním duchu, ale také třeba most přes řeku Neckar, dokončený v roce 1788 (často se mu také říká prostě jen Starý most, tedy Alte Brücke). V roce 1935 pak ve městě vyrostla i další – z dnešního pohledu – historická památka, na níž nejsou místní příliš hrdí. Amfiteátr na nedalekém kopci totiž sloužil od roku 1935 k šíření nacistické propagandy. Dnes tu ale jsou k vidění spíše tradiční kulturní akce.

7. místo: Miniatur Wunderland


Užijte si Miniatur Wunderland a dovolenou v Německu. Bohatá nabídka zájezdů.

Svět miniatur v Hamburku okouzlí malé i velké. Založen byl v prosinci 2000, takže už se v podstatě řadí mezi „plnoleté“ atrakce. Dává si za cíl představit v malém železnice německy mluvících zemí, ale také Severní Ameriky nebo Skandinávie, najdete tu také repliku hamburského letiště a Itálie.

Na necelých sedmi tisících čtverečních metrech je více než tisíc vláčků, 500 tisíc světýlek, 400 tisíc lidských figurek a na 130 tisíc stromů. V plánu je do budoucna atrakce ještě významně rozšířit, zastoupení by tu měla mít Afrika, Austrálie, ale také Francie s Velkou Británií.

V roce 2026 by měla vzniknout kopie Beneluxu, o dva roky později se může přidat Sydney. Anglie a Skotsko jsou v plánu na rok 2021. O celý svět miniatur se stará na tři stovky zaměstnanců, původcem zajímavé turistické atrakce pak byla dvojčata – Frederik a Gerrit Braunovi.