JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších turistických atrakcí Německa

6. místo: Europa-Park


Adrenalin v nejlepším zábavním parku Evropy. Udělejte si dovolenou v Německu.

Vlastně takový méně známý Disneyland. Na necelém milionu metrů čtverečních je k dispozici přes sedmdesát atrakcí, přesnou lokací je město Rust ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Otevřeno je tu už od poloviny sedmdesátých let minulého století, líbit se tu bude celé rodině – nejen fanouškům adrenalinu pro dospělé, ale i dětským návštěvníkům, kteří se rádi proletí, svezou stokilometrovou rychlostí na horské dráze nebo po vodě.

A to samozřejmě zdaleka nejsou všechny atrakce, vyjmenovali jsme vám jen část zajímavých věcí, na které zde narazíte. Například Voletarium, tedy atrakce, kde se doslova a do písmene proletíte, se vejde i patnáct stovek lidí za pouhou hodinu.

Europa-Park je největším německým zábavním parkem, více než sto atrakcí plných vzrušení symbolizuje i kulturu vybraných evropských zemí – kromě Německa je zde zastoupen i ruský, portugalský nebo třeba švýcarský prvek. Zkusíte si výstup na orbitální stanici Mir, výjezd na Matterhorn, vodní dráhu jako v Portugalsku – tu mimochodem až s rychlostí osmdesáti kilometrů za hodinu a určitě se můžete spolehnout, že nepojedete jen směrem dopředu (nebo to má být raději překvapení?). Více než čtyřicet let zábavy pro celou rodinu, to vše na historickém pomezí Francie a Německa.

5. místo: Katedrála svatého Petra v Kolíně nad Rýnem


Udělejte si příští dovolenou v Německu. Tisíce zájezdů k našim sousedům zde.

Zmíníme si i jednu sakrální stavbu, která je pro německé dějiny velice významnou. Je to kolínská katedrála, nesoucí jméno svatého Petra. Jde o jednu z největších gotických katedrál na světě, hodně na první pohled připomene i naši svatovítskou stavbu. 147 metrů na délku, 157 metrů na výšku, to prostě budí obdiv.

Bohužel byla částečně poškozena v závěru druhé světové války, dnes je ale pětilodní bazilika skvěle zrekonstruována. Ročně sem zavítá dobrých šest milionů lidí a náklady na údržbu sahají v přepočtu ke čtvrtmiliardě korun. Pokud se chcete podívat na vyhlídku z výšky, musíte vyjít přes pětistovku schodů.

A aby těch čísel nebylo málo, největší z místních zvonů má v průměru přes tři metry a váha čtyřiadvacet tun z něj dělá světovou elitu. Gotická stavba patří k největším německým skvostům na seznamu UNESCO, společně třeba s poutním kostelem ve Wies nebo katedrálou Panny Marie v Cáchách.