JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších turistických atrakcí Německa

4. místo: Oktoberfest


Poznejte krásy Mnichova a užijte si Oktoberfest. Zájezdy do Německa pro každého.

Vždycky na přelomu září a října se Německo, zvláště pak Mnichov, na nějakou dobu úplně zastaví a začne vychutnávat pivo plnými doušky. Až do první říjnové neděle teče zlatavý mok proudem a nesmí chybět ani typické německé klobásky. 64 akrů plných zábavy, na nichž se tradičně promenádují i hráči Bayernu Mnichov a dalších asi šest milionů lidí – přitom turistů je tu jen asi třetina, zbytek jsou rodilí Němci, ponejvíce právě z Bavorska.

Tradice byla založena již v roce 1810, kdy se ženil korunní princ Ludvík Bavor a pozval své rodné město na oslavu – která se každý rok opakovala a v roce 1872 se posunula do doby, kdy končí babí léto, aby si návštěvníci ještě užili trochu toho hezkého počasí. Bavorské pivovary mají napilno, protože třetina jejich roční produkce se tu vypije během pouhých dvou týdnů oslav. Klobásy, párečky, kuřata, nic nesmí chybět – festival samotný zaměstnává více než deset tisíc pořadatelů.

3. místo: Budova Říšského sněmu v Berlíně


Dovolená v Berlíně pro každého. Tisíce zájezdů do hlavního města Německa zde.

Novorenesanční budova, která spatřila světlo světa s koncem devatenáctého století. Rekonstrukce se po svém vyhoření ve třicátých letech století minulého a poškození při sovětském dobývání Berlína dočkala až v letech 1961 až 1964, později byla ještě zrekonstruována po sjednocení Německa. Vstup je bezplatný, ale kontrola bezpečnosti je nutná a možná si tu vystojíte i menší frontu.

Nejvyšší kupole je necelých padesát metrů nad zemí, vyvézt se sem můžete částečně i výtahem. Původní sídlo parlamentu Německé říše je symbolem Berlína, po sjednocení Německa tu opět začal zasedat státní parlament. Otevřeno je denně od osmi ráno do půlnoci, k objektu samotnému se dostanete lehce metrem – stačí dojet ke stanici Bundestag a ujít skutečně jen pár dalších kroků po východu ven pěšky…