10 nejlepších univerzit, které vychovávají elity

4. místo: MIT (Massachusettský technologický institut)


Další z prestižních amerických univerzit, jejíž plný název zní The Massachusetts Institute of Technology. Jedenáct tisíc studentů, univerzitní kampus na 67 hektarech, tisíc členů akademického personálu. Soukromá škola, jejíž absolventem byl jeden z prvních amerických návštěvníků Měsíce Buzz Aldrin, věhlasný lingvista Noam Chomsky, izraelský premiér Benjamin Netanjahu nebo diplomat Kofi Annan.

MIT byla založena v roce 1861, věnuje se hlavně vědě a technologiím, které jsou úzce propojené s prozkoumáváním mořských hloubek a kosmu. Univerzita se může pyšnit skoro osmdesáti laureáty Nobelovy ceny. Má i pověst univerzity, která se nebere moc vážně – dělají se tu například s hranou vážností i elaboráty s cílem pobavit publikum.

3. místo: Stanford


Soukromá univerzita, která se dočkala založení s koncem předminulého století, konkrétně v roce 1891. Jeden školní projekt dal vzniknout i dnešnímu Googlu, mezi absolventy lze zařadit třeba herečky Sigourney Weaver a Reese Witherspoon. Ze slavných politiků můžeme mluvit třeba o jednom z amerických prezidentů, Herbertu Hooverovi.

Stanford odchoval více než osmdesát držitelů Nobelovy ceny, aktuálně je zde více než šestnáct tisíc studentů a dva tisíce akademických pracovníků. Kalifornský kampus má rozlohu více než třiceti kilometrů čtverečních. Zakladatel Leland Stanford, po němž univerzita nese také své jméno, by byl dnes určitě velice hrdý.

Stránky: 1 2 3 4 5