JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset turisticky atraktivních míst v Severní Americe

Severní Amerika, především USA a Kanada, nabízí svým návštěvníkům doslova stovky zajímavých míst. Lokace v tomto výběru každoročně přilákají pohledy milionů turistů a řadí se mezi výrazné symboly svého okolí.

10. místo: Jazz Festival, Montreal


Nabídka zajímavých zájezdů do kanadského Montrealu zde

Jazz u nás sice není hudební žánr číslo jedna, ale tato montrealská akce stojí za návštěvu, jelikož se jedná o jeden z největších festivalů svého druhu. V roce 2004 si dokonce vysloužil zápis do Guinnessovi knihy rekordů za největší jazzový festival na světě.

Návštěvníci si mohou každoročně na přelomu června a července užívat zhruba 650 koncertů, z toho 450 úplně zdarma. Své umění zde pravidelně ukazuje na 3 000 umělců ze 30 zemí světa, čili není žádné překvapení, že se návštěvnost blíží 2.5 milionu diváků. I přesto, že se jedná primárně o jazzový festival, tak zde občas mívají vystoupení i osobnosti jiných žánrů. V minulosti tady vystupovali například Stevie Wonder nebo také rapper Snoop Dogg.

9. místo: Mamutí jeskyně, Kentucky


Užijte si krásy Ameriky. Nabídka atraktivních zájezdů zde

Návštěvníci Kentucky by jistě neměli vynechat návštěvu Mamutí jeskyně, která se nachází zhruba ve středu státu v Edmonson County. Jedná se bezpochyby o jeden z nejzajímavějších jeskyních komplexů na světě, když měří zhruba 630 kilometrů na délku a to Mamutí jeskyně pasuje do role nejdelší jeskyně na světě. Průběžné průzkumy zatím změřenou délku neustále zvětšují.

Cestovní ruch se zde začal rozvíjet od počátku 20 století a nyní je turistům k dispozici hned několik prohlídkových tras, není tedy žádný problém v jeskyních strávit mnoho zajímavých hodin. Okolí jeskyně je prohlášeno za národní park a také nechybí v seznamu světového dědictví UNESCO.