JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset turisticky atraktivních míst v Severní Americe

8. místo: Golden Gate Bridge, San Francisco


Nabídka velmi zajímavých zájezdů do Kalifornie zde

Další z těch symbolů USA, které zná snad každý. Golden Gate Bridge se řadí k těm nejznámějším a nejdelším mostům na světě. Velká sanfranciská atrakce byla slavnostně otevřena 27. května 1937 pro pěší a auta se po tomto, v té době nejdelším mostě světa, mohla projíždět o den později.

Ke světoznámosti mostu přispívá také jeho výrazná oranžová barva, která byla použita kvůli lepší viditelnosti v mlhavém počasí, které zde vládne poměrně často. Z největší pravděpodobností se jedná o nejvíce fotografovaný most světa. Ale také se k němu váže jedna smutná statistika a to velké množství sebevražd.


Zvětšit mapu

7. místo: Calgary Stampede, Calgary


Poznejte krásy Kanady na vlastní oči. Atraktivní zájezdy zde

K některým americkým regionům neodmyslitelně patří také rodeo a jednu z nejvyhlášenější akcí tohoto druhu hostí každoročně v červenci kanadské Calgary. Calgary Stampede trvá deset dní, během kterých se zavítá přes milion návštěvníků, kteří mohou vidět rodea, závody, výstavy, koncerty a mnoho dalšího.

Pořadatelé Calgary Stampede označují za nejlepší venkovní show na planetě a rozhodně nejsou daleko od pravdy, jelikož akce si za dlouhá desetiletí vybudovala neotřesitelnou pozici. Už od roku 1886 se v Calgary pořádala zemědělská výstava a od roku 1912 bylo přidáno rodeo a postupem času se vše vyvinulo do současné podoby.