JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset turisticky atraktivních míst v Severní Americe

6. místo: Národní park Sequoia, Kalifornie


Užijte si dovolenou v Kalifornii. Zajímavé a výhodné zájezdy zde

Druhý nejstarší park v USA byl založen v roce 1890 a nalezneme jej v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Návštěvníci zde naleznou také nejvyšší horu souvislé části USA Mount Whitney, která má vrchol ve výšce 4 417 metrů nad mořem (aljašský vrchol Mount McKinley má 6 168 metrů).

Už název parku naznačuje, proč vznikl. Je to místo se sekvojovými lesy, když je zde k vidění i ten úplně největší strom generála Shermana. Návštěvníci tady mohou na vlastní oči vidět pět z deseti největších stromů světa, unikátní je také tzv. Tunnel Log, tedy padlý sekvoj ve kterém je tunel pro auta. Turistům je k dispozici také několik tábořišť.

5. místo: Times Square, New York


Chcete spatřit světoznámé Times Square na vlastní oči? Zájezdy do New Yorku zde

Jedno z nejznámějších míst v New Yorku se nachází na Manhattanu na křižovatce mezi Broadwayí, Sedmou Avenue a jejím okolím. Times Square je velmi známé pro velké množství reklam na zdech zdejších budov, dnes už klasické billboardy vystřídaly velkoplošné obrazovky.

Přejmenování na Times Square proběhlo v dubnu 1904 podle budovy Times Building (dnes One Times Square) sídla známého časopisu Time, dříve se toto místo jmenovalo Longarce Square. Dnes se žádný výlet do New Yorku neobejde bez návštěvy toto světové památky a symbolu celého města.


Zvětšit mapu