Desítka zajímavých faktů ze světa alkoholu

4. místo: Česko jako pivní velmoc

Pivo je tím celosvětově nejpopulárnějším alkoholickým nápojem, když je dokonce třetím nejčasnějším pitím vůbec po běžné vodě a čaji. Tradice a obliba piva se v různých státech liší. Nikoho v Česku nejspíše nepřekvapí, že právě Českou republiku můžeme považovat za takovou pivní velmoc.

Kromě produkce kvalitního zlatavého moku se o tuto pověst stará také největší spotřeba piva na světě, která se pohybuje okolo 150 litrů na jednoho obyvatele. Další pivní národy jako Německo, Rakousko nebo Irsko mají poměrně velkou ztrátu.

3. místo: Nejsilnější pivo na světě

Nejrozšířenější světová piva zpravidla obsahují jednotky procent alkoholu. Ovšem jsou zde i různí především malí výrobci, kteří jsou schopní tyto běžné hodnoty i několikanásobně převýšit. Rekordmanem v tomto ohledu jsou nejspíše pivovarníci ze skotské společnosti Brewmeister, kteří v roce 2013 uvařili pivo nazvané Snake Venom, které obsahovalo neuvěřitelných 67.5 procenta alkoholu.

Láhev o objemu 275 mililitrů byla zájemcům k dispozici za cenu 50 liber. To ovšem od těchto pivovarníků nebyl jediný takovýto extrémní produkt, už o rok dříve udělali pivo pojmenované Armageddon s obsahem alkoholu rovných 65 procent.

Stránky: 1 2 3 4 5