JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

New York: Desítka nejznámějších turistických míst

4. místo: Americké přírodovědné muzeum


New York nabízí mnoho lákadel. Zajímavé zájezdy do této metropole zde

Americké přírodovědné muzeum je jedno z těch míst, které by si návštěvník New Yorku neměl nechat ujít už proto, že patří k těm největším muzeím na světě. Bylo založeno roku 1869 a od té doby se v manhattanském Upper West Side rozrostlo do rozsáhlého komplexu 25 budov, které zahrnují sály s výstavami, knihovnu, planetárium a výzkumné laboratoře.

Muzeum vlastní úctyhodnou sbírku 32 milionů exemplářů rostlin, fosílií, minerálů, hornin, meteoritů nebo různých historických předmětů, ale vystavována je vždy jen malá část této kolekce. Místní knihovna obsahuje přes 550 tisíc svazů pokrývají všechny možné obory přírodních věd. Mezi velmi známé expozice patří model plejtváka obrovského, největší hvězdicový safír na světě Hvězda Indie, 31 tunový meteorit, 19 metrová válečná kanoi indiánského kmene Haidů, kostra tyrannosauruse rexe a mnoho dalších velmi zajímavých předmětů.

3. místo: Empire State Building


Mrakodrapy na Manhattanu a mnoho dalšího. To je důvod, proč navštívit New York

Pravděpodobně nejznámější mrakodrap světa Empire State Building byl dokončen už v roce 1931 a následující čtyři desetiletí držel pozici nejvyšší budovy světa. Později jej překonala severní věž WTC a po teroristických útocích Empire State Building znovu převzal roli nejvyšší budovy v New Yorku. Tuto pozici si udržel až do loňska, kdy byl na Ground Zero postaven nový mrakodrap 1 WTC.

Pozici jednoho z nejatraktivnějších míst New Yorku potvrzuje fakt, že Empire State Building za celou historii navštívilo už přes 120 milionů návštěvníků. Za jeho popularitu mohou z velké části také dvě vyhlídky, které nabízejí pohled na New York, New Jersey a okolí. První vyhlídka je k nalezení v 86. patře to druhá je úplně nahoře ve 102. poschodí. Původně měly ve 102. patře kotvit vzducholodě a mělo zde být nástupiště, ale z toho nápadu bylo kvůli nebezpečnosti upuštěno.