JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

New York: Desítka nejznámějších turistických míst

2. místo: Times Square


Zájezdy do New Yorku a ubytování i v blízkosti Times Square zde

K nejznámějším symbolům New Yorku se bezpochyby řadí také Times Square, které se rozprostírá na křižovatce mezi Broadwayí, Sedmou Avenue a přilehlém okolí. Svůj celosvětový věhlas toto místo získalo především díky obrovskému počtu různých reklam na zdech zdejších budov. Dnes klasické billboardy střídají velkoplošné obrazovky.

V dávné minulosti se tento prostor jmenoval Longarce Square a ke přejmenování na Times Square došlo v dubnu roku 1904 podle budovy Times Building (dnes One Times Square), ve které sídlí populární časopis Time. Jedná se o skutečně frekventované místo s každoroční návštěvností přes 39 milionů lidí. Velmi známá jsou i zdejší oslavy příchodu nového roku.


Zvětšit mapu

1. místo: Socha Svobody


New York má pro turisty připraven bezpočet zážitků. Nabídka atraktivních zájezdů zde

Socha Svobody je bezpochyby jedna z těch památek Spojených států, které znají lidé po celém světě. Socha stojící na Ostrově svobody každoročně přivítá přes 3 miliony návštěvníků, což ji řadí k těm nejnavštěvovanějším newyorským památkám. Samotný monument měří 46 metrů a jeho podstavec je ještě o jeden metr větší, což znamená, že tato chlouba New Yorku sahá do výšky 93 metrů.

Socha drží v pravé natažené ruce pochodeň a levou drží další ze symbolů USA Deklaraci nezávislosti. Její koruna se sedmí paprsky má symbolizovat svobodu vyzařovanou přes sedm moří do sedmi kontinentů. Pohled na tuto stavbu si mohou obyvatelé New Yorku užívat už od roku 1886.