JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP 10 nejlepších fotbalistů současnosti

Fotbal je nejpopulárnější kolektivní sport na světě, když si každý den do míče kopnou miliony lidí. A kteří jsou ti nejlepší hráči na světě? Jisté je jedno, hned několik pozic v elitní desítce je zabráno pro zástupce Realu Madrid a Barcelony. V tomto duchu se nese také souboj o první místo, kde proti sobě už několik let stojí Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

10. místo: Sergio Agüero – Manchester City

Mezi nejlepší fotbalisty světa jistě patří opora argentinské reprezentace a útočník Manchesteru City. Sergio je nejmladší hráč, který kdy nastoupil k zápasu argentinské ligy, když první utkání odehrál ve věku 15 let a 35 dní a tím překonal legendárního Diega Maradonu.

Sergio zahájil evropskou část kariéry v dresu Atlética Madrid v roce 2006, když za něj argentinský celek CA Independiente inkasoval asi 23 milionů euro. O pět let později posílil kádr Manchesteru City a hned ve své premiéře proti Swansea se dvakrát trefil a jednou přihrál.

9. místo: Luis Suárez – Liverpool FC

V současné době Luis Suárez válí za Liverpool, kam přestoupil v roce 2011 z holandského Ajaxu Amsterdam. Anglickému klubu se tento přestup jistě velmi vyplatil, jelikož Luis dal gól už ve svém prvním zápase proti Stoke City. A další góly a přihrávky přišly hned v následujících utkáních.

Uruguayský reprezentant se díky svému umění s míčem řadí k nejlepším fotbalistům současnosti, ale poměrně často je kritizován za simulování a jiné nesportovní chování. Mezi jeho největší prohřešky můžeme zařadit úmyslnou ruku ve čtvrtfinále MS 2010, kterou zabránil jistému gólu a nejspíše díky tomu Uruguay vyřadila Ghanu, dále dvakrát pokousal protihráče nebo byl nařčen z rasistických výroků na adresu obránce Evry z Manchesteru United.