TOP 10 nejlepších fotbalistů současnosti

2. místo: Cristiano Ronaldo – Real Madrid

První dvě místa v seznamu nejlepších fotbalistů současnosti jsou jasné, jen se musí určit pořadí. Cristiano sice vyhrál poslední Zlatý míč, ale na druhou stranu Messi má úspěchů v této anketě více a možná proto velká část různých žebříčků staví výše Argentince.

S tím ale určitě nesouhlasí fandové portugalského ofenzivního hráče, kteří mohou argumentovat tím, že Ronaldo na rozdíl od Messiho zářil ve více různých soutěžích i týmech. Cristiano započal úspěšnou kariéru v lisabonském Sportingu, jako mladý talent přestoupil v roce 2003 do Manchesteru United a v anglickém celku se naplno projevily jeho kvality. V roce 2009 změnil dres zatím naposledy, když za rekordních 94 milionů euro přešel do Realu Madrid.

1. místo: Lionel Messi – FC Barcelona

Podle mnohých nejlepší fotbalista světa a s určitostí jeden ze dvou nejlepších hráčů posledních let. Argentinec celou svou kariéru už od mládežnických let spojil s Barcelonou a nezdá se, že by se na tomto spojení mělo v budoucnu něco měnit.

K Messiho největším úspěchům bezpochyby patří čtyřnásobné vítězství v anketě Zlatý míč o nejlepšího fotbalistu světa a stejný počet triumfů ve Zlaté kopačce. Z týmových trofejí jsou nejcennější tři výhry v Lize mistrů, dva triumfy v evropském Superpoháru a také šestkrát vyhraná Primera División.

Stránky: 1 2 3 4 5