JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších malých aut do města

8. místo: Opel Adam

Skutečný atlet mezi městskými vozítky, v současnosti nabízející ve výbavě i pokročilého parkovacího asistenta nebo hlídání takzvaného slepého úhlu. Na vyhřívaná přední sedadla i volant, stačí pouze stisk jediného tlačítka. Panoramatické střešní okno pro řidiče, kteří chtějí trochu slunce do života.

Perfektní navigace, kterou lze jednoduše propojit s chytrým mobilním telefonem, spoustu barevných provedení. Elegance je zaručená díky koženému volantu. Opel Adam je členem německé rodiny značky Opel, kam patří i modely jako Corsa a Zafira, ale také užitkové vozy jako Opel Vivaro nebo Movano.

7. místo: Ford Ka

Vyrábí se již od roku 1996, nyní je na trhu již jeho třetí generace. Miniautomobil určený do města se postupně zvětšil a třetí varianta je už spíše v kategorii „malých automobilů“. Druhá generace Ford Ka si zahrála i ve snímku Quantum of Solace, kde patřila tehdejší bondgirl.

Intuitivní ovládání a velmi jednoduché parkování, elektrický posilovač řízení a bezproblémová jízda třeba i po dálnici. Vůz disponuje i předními světlomety, které se pustí automaticky s ohledem na počasí, asistent pro rozjezd ze svahu usnadní práci nejen v dešti a mlze. Zkrátka a dobře, pohodlný a praktický přítel pro každou příležitost.