JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších malých aut do města

2. místo: Smart Fortwo

Pro městský provoz skutečně ideální, palubní počítač inspirovaný Mercedesem a hlavice řadící páky z Renaultu Twingo. Výška karoserie u modelu z roku 2015 nabídla 1.555 mm, i když se to možná zvenčí nezdá, prostoru je za volantem skutečně dost. Miniauto se zavazadlovým prostorem 260 litrů rozhodně zní dobře, až po strop kufru lze přidat ještě dalších devadesát litrů.

Městské vozítko, které se ale nemusí bát jet i za město – ovšem pozor, opatrně v zatáčkách. Určitou nevýhodou proti podobným autům je vyšší cena Smartu. Ale díky počtu barevných kombinací si můžete model navolit přesně podle svého, což se rozhodně počítá. Spotřeba mezi 4,1 a 4,5 litry na sto kilometrů je pro město ideální, délka lehce nad dva a půl metru znamená skutečně kapesní model městského auta.

1. místo: Škoda Citigo

Zvenku maličký, uvnitř pro celou rodinu. Model Citigo je Škodovkou vyráběn už od roku 2011, nabídne třídveřovou nebo pětidveřovou variantu, nabídne kromě jiného i verzi CNG. Citigo se, což je možná zajímavé, nevyrábí v Česku, ale na Slovensku. Škoda v případě tohoto modelu myslí také na nastupující trendy a v plánu je i příchod elektromobilního provedení.

Obecně je hodnocen jako velmi spolehlivý model, řada lidí si jej pořizuje jako druhé auto do rodiny. Šířka 1641 mm, pětistupňová převodovka a spotřeba paliva pod hranicí pěti litrů nad sto kilometrů, to zní určitě dobře. Podobnou pýchou je pak pro koncern Volkswagen také model VW Up!, se kterým Citigo sdílí spoustu součástek.