JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších malých aut do města

4. místo: Hyundai i10

Vůz, co je opravdu ideální nejen do města. Zavazadlový prostor o objemu 252 litrů, který se po sklopení zadních sedadel skoro zečtyřnásobí, do kabiny se přitom vejde až pět cestujících. Střešní okno pro milovníky slunce a přírody, pochromovaná klika dveří pro vyšší eleganci, ale také na dnešním trhu velmi ojedinělé barevné provedení.

Praktický držák nápojů a osvětlení přihrádky v palubní desce, praktické sluneční clony, vývojáři v Hyundai myslí skutečně na všechno. Dálkové ovládání na volantu, automatická klimatizace nebo zadní parkovací asistent pak zajistí, že zvládnete každý detail s grácií. Podobně jako model Hyundai i10 je na tom i Kia Picanto.

3. místo: Fiat 500

Italská perla, kterou známe ze starých filmů. Vyrábět se začala v Turíně už v roce 1957, čtyřmístný model původně nabídl maximální rychlost těsně pod hranicí sto kilometrů v hodině. Model Nuova 500 se vyrábí od roku 2007, je variací na původní pětistovku.

Pětatřicetilitrová nádrž, šířka 1627 mm a zavazadlový prostor 185 litrů, to rozhodně nezní nijak špatně. Nejlepší z modelů na trhu, vyráběný toho času v Polsku – 1,4 16 V – nabídne dokonce zrychlení z nuly na stovku už za deset vteřin. Čtyřmístný fešák tak určitě nijak nestárne, snad jen dostal trochu jinou podobu, ale Roberto Giolito si udělal svým novátorským designem, který ale nezapomíná na tradici, jistě dobrou reklamu.