JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších malých aut do města

6. místo: Citroen C1

Verze třídveřová i verze pětidvéřová, no, račte si vybrat! Auto, které je kompaktní a pohodové, nabídne sedmipalcový dotykový displej (tedy větší, než prakticky jakýkoliv chytrý mobilní telefon), zpětnou parkovací kameru a nízké náklady, protože začínáme pod čtyřmi litry na sto ujetých kilometrů. Stahovací střecha? Jasně, podívejte se na verzi Airscape a buďte zase o něco stylovější.

Šířka začíná na 1615 milimetrech, samozřejmostí je automatická klimatizace, vyhřívaná sedadla a hned desítka odkládacích přihrádek. Šestice airbagů a elektrický posilovač řízení, toť bezpečnost v plné parádě. Podobnými modely jako tento jsou jistě Toyota Aygo a Peugeot 108.

5. místo: Renault Twingo

Poprvé se podíval na světlo světa už v roce 1992, kdy zaujal na pařížském autosalonu klasickými oválnými světlomety, které ho pak provázely ještě dlouho. Třeba přední část Renaultu Twingo nedošla až do dnešních časů prakticky žádných změn, naopak – nabídne posun sedadel až o skoro dva centimetry, v nejnižší možné konfiguraci nabídne vůz 168 litrů zavazadlového prostoru.

Bohužel, někdy může být trochu problém s volantem, co prakticky nejde jinak nastavit. Digitální displej se pak zaměřuje jen na nejzákladnější informace kolem jízdy, což ale určitě stačí – řidič se pak soustředí jen na to důležité. Typicky francouzské odpružení pomůže ve městských uličkách, ale mimo ně je naopak spíš na obtíž.