10 nejvyšších vodopádů na světě

8. místo: Pu’uka’oku Falls, Havaj

Asi každý ví, že Havajské ostrovy svým návštěvníkům nabízejí prvotřídní exotický zážitek. Už ale méně známo je, že na území tohoto tichomořského ráje se nachází jeden z nejvyšších vodopádů světa. Tamní Pu’uka’oku Falls má naměřeno stejně jako devítka z tohoto seznamu a tedy 840 metrů.

Pu’uka’oku Falls se nachází v severovýchodní části pátého největšího havajského ostrova Molokai. K tomuto ostrovu se váže jedna poměrně velká zajímavost z minulosti a to, že zde bylo zřízeno leprosárium. A tedy zařízení pro izolaci lidí s leprou od zbytku společnosti. To zde bylo v provozu až do roku 1969.

7. místo: Balåifossen, Norsko

Norsko se může chlubit překrásnou přírodou s rozsáhlými lesy, čímž každoročně přiláká k návštěvě spousty turistů z celého světa. Určitou zajímavostí je, že na tamních řekách jsou k nalezení zajímavé a mnohdy velmi velké vodopády, z nichž se některé řadí k těm vůbec největším.

A právě k takovým vodopádům patří Balåifossen s výškou 850 metrů, díky čemuž se umisťuje na sedmém místě mezi největšími světovými vodopády. Nachází se asi 6 kilometrů od vesnice Osa, kde je možné si sjednat ubytování. V oblasti jsou i další zajímavé vodopády Røykafossen a Kyrfossen.

Stránky: 1 2 3 4 5