10 nejvyšších vodopádů na světě

6. místo: Vinnufossen, Norsko

¨

Také šestý největší vodopád na světě nalezneme v severském Norsku a tentokrát se jedná rovnou o ten nejvyšší v Evropě. Vinnufossen někdy označován také jako Vinnufallet své jméno dostal podle řeky Vinnu, jež je také zdrojem vody, která zde padá k zemi z výšky 860 metrů.

Celkově je Vinnufossen tvořen čtyřmi kaskádami, když ta největší měří 420 metrů. Celkově by návštěva Norska neměla uniknout nikomu se zálibou ve vodopádech. Nalezneme zde totiž i další velmi zajímavé kousky jako Balåifossen, Strupenfossen, Ramnefjellsfossen, Mongefossen a Kjelfossen, které se všechny nachází ve dvacítce těch největších na světě.

5. místo: Yumbilla Falls, Peru

Druhou polovinu poutě po nejvyšších vodopádech světa zahajujeme v peruánské části amazonského pralesa asi šest kilometrů od města Cuispes v severní části jihoamerické země. Zde se totiž nachází vodopád Yumbilla, který nabízí úchvatný pohled na vodu padající z výšky 896 metrů.

Návštěvníci této oblasti mohou kromě vodopádu Yumbilla obdivovat krásy přírody v podobě bohaté fauny i flory. K turistické atraktivnosti přispívá i to, že se v oblasti nacházejí další zajímavé velké vodopády Pabellón s výškou 400 metrů a Chinata měřící 580 metrů na výšku.

Stránky: 1 2 3 4 5