JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Pokémon Go: 10 informací o celosvětovém fenoménu

6. místo: Pikachu hned na začátek

Na samém začátku dostane hráč v Pokémon Go možnost si chytit jako úplně prvního Pokémona do sbírky jednoho z trojice Bulbasaur, Charmander a Squirtle. Toho využije naprostá většina hráčů. Ovšem je zde i další mnohem atraktivnější možnost a to hned na začátku získat nejznámějšího Pikachu.

Postup je velmi jednoduchý. Stačí si nezvolit žádného z původní trojice, jednoduše od nich odejít a vyčkat až se objeví na jiném místě. To je třeba zopakovat čtyřikrát nebo pětkrát a následně se k původním možnostem zobrazí také slavný Pikachu. A pak už nebrání nic tomu si ho vzít a začít hru.

5. místo: Pokémon Go v politice

Pokémon Go se stal takovým fenoménem, že se dostal i do politické kampaně. A to rovnou do té největší a nejznámější volby na světě, která v listopadu určí amerického prezidenta. Republikánský kandidát Donald Trump na svém facebooku zveřejnil video s tématikou sbírání Pokémonů namířené proti kandidátce Demokratů Hillary Clinton.

Video s titulkem „Crooked Hillary No“ tedy něco jako „Nepoctivá Hillary Ne“ označovalo bývalou první dámu USA za kariérní političku a lhářku sdílející své tajné emaily (odkaz na jeden skandál). Na Facebooku toto video získalo přes 12 milionů zhlédnutí.