JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Pokémon Go: 10 informací o celosvětovém fenoménu

4. místo: Pokémon Go Plus

Pro někoho může být zásadní nevýhodou Pokémon Go nutnost se neustále dívat na displej telefonu a sledovat, jestli se neobjeví některý z Pokémonů. To sebou přináší řadu nevýhod. Ale tvůrci hry na toto mysleli a tak hráčům dali možnost si pořídit speciální náramek na ruku Pokémon Go Plus.

Ten se propojí s telefonem pomocí Bluetooth a v případě, že se hráč dostane do blízkosti Pokémona nebo třeba PokéStopu, tak bude upozorněn vibrací. Náramek má na sobě také základní ovládací prvky a tak pro samotný lov není nutné používat telefon, ale stačí zmáčknout tlačítko.

3. místo: Hra může být nebezpečná hráčům i okolí

Hraní Pokémon Go nepřináší jen zábavné chvilky, ale může proměnit i v drama, které může skončit i smrtí. Zdokumentováno je už několik takových případů z různých koutů světa. Nebezpečným situacím jde hra naproti už tím, že kvůli soustředění na telefon je možné omylem například vkročit do cesty autu. Zdokumentován je už i opačný a nepochopitelný případ, kdy řidič v Japonsku hrál při řízení auta a zabil 72letou seniorku.

A možné jsou i jiné události se špatným koncem. Například v Guatemale se jeden osmnáctiletý hráč pro Pokémona vydal do cizího domu, kde byl majitelem zastřelen. V Dánsku velmi pravděpodobně kvůli hře smrtelně havaroval mladý řidič dodávky, kterému hra na mobilu běžela i po příjezdu policie. Dále existuje celá řada případů, které skončily zraněním hráčů nebo škodami na majetku.