JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Pokémon Go: 10 informací o celosvětovém fenoménu

2. místo: Podvádění v Pokémon Go

Vzhledem k tomu, že pro hraní Pokémon Go je nezbytný pohyb, tak se přímo nabízí, že se objevily způsoby, jak v tomto ohledu podvádět. Aby měl hráč co nejpestřejší sbírku Pokémonů, tak je nutné nachodit hodně kilometrů na co nejrůznějších místech. A právě to se snaží hráči obcházet. Pomocí speciálních aplikací falšují své GPS souřadnice a hra je tím pádem zmatena.

Pokémon Go takové konání umí rozpoznat a uživatele zpravidla dočasně zablokovat. Ale to jen v případě, že své lokace mění moc rychle. Jestliže podvržené změny míst vypadají jako reálné, tak na nic nepřijde. Není tedy možné během deseti minut hrát v Praze a Brně, ovšem v rozumném časovém intervalu hra takové změny GPS souřadnic zatím neodhalí.

Vzhledem k této vlastnosti jako podvodné chování Pokémon Go vyhodnotí také to, když se v krátkém časovém intervalu do jednoho hráčského účtu přihlásí lidé z takových vzdáleností, že by se nestačili přemístit. Dále není možné hrát na více zařízeních v jednom čase.

O blokaci si říkají také uživatelé, kteří k hraní Pokémon Go používají aplikace třetích stran. Existují totiž programy, které jsou během hraní schopny napovídat, kam přesně se za kterým Pokémonem vydat. Kromě rizika banu, je zde také hrozba odcizení hráčského účtu, jelikož tyto aplikace ke svému fungování zpravidla potřebují přihlašovací údaje k hraní.

1. místo: Sbírat Pokémony je někde zakázáno

Pentagon

Pokémon Go je sice celosvětový fenomén, ale i tak si hru není možné zahrát úplně všude, kde to její fandy napadne. A to především kvůli tomu, že během hraní se sbírá mnoho dat a také je zapnutá kamera. Což v případě například hackerského útoku vytváří určité riziko úniku těchto informací. Dále je zde i riziko nainstalování falešné hry, která bude tyto data vyzvídat.

Zákaz mají například izraelští vojáci na základnách a Pokémony nesmí sbírat ani zaměstnanci amerického Pentagonu. V USA si není možné zahrát dále v Muzeu holokaustu ve Washingtonu a Arlingtonském národním hřbitově. O zákazech hry uvažují také některé státy, když například v Íránu se už hrát nesmí.

Kvůli průmyslové špionáži, riziku úrazů a velké spotřebě dat u služebních telefonů hrát Pokémon Go zakázala také mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Stejné omezení praktikuje také zbytek koncernu Volkswagen.