JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejkrásnějších andílků Victoria’s Secret

Spodní prádlo Victoria’s Secret poprvé nakouklo do výloh obchodů v roce 1977 v San Franciscu, jistý Roy Raymond chtěl dát najevo, že podobný kousek oblečení může být elegantní, lehce vyzývavý a líbit se hlavně pánům.

Americká značka byla, je a bude propagována řadou světově proslulých hvězd, které jsou slangově nazývány jako Angels – tedy Andílci. V seznamu těch nejslavnějších supermodelek najdeme i české nebo slovenské jména.

10. místo: Karolína Kurková


Děčínská rodačka je jednou ze slavných Evropanek zastupujících kolekce Victoria’s Secret. Ačkoliv má Karolína Kurková české občanství, její matka je Slovenka – otcem je Josef Kurka, bývalý československý reprezentant v basketbalu.

Andílkem se stala v roce 2005, spolupracovala ale i se značkami jako Louis Vuitton, Christian Dior, Hugo Boss či třeba Versace. 180 centimetrů vysoká zelenooká blondýna si zahrála i v několika filmech – například My Sexiest Year po boku Harveyho Keitela. Od roku 2009 žije v New Yorku s Archiem Drurym, s nímž má dva syny. Magazínem People byla v roce 2004 zařazena do seznamu padesáti nejkrásnějších lidí světa.

9. místo: Tyra Banks


Americká televizní hvězda, herečka a bývalá modelka Tyra Banks se narodila v Inglewood v Kalifornii. Začala svou kariéru už v patnácti a jako první žena afroamerického původu se objevila na titulní straně Sports Illustrated.

Se značkou Victoria’s Secret spolupracovala mezi léty 1997 a 2005. Podílela se i na vzniku hudebních videoklipů Michaela Jacksona nebo Tiny Turner. Chodila s norským fotografem Erikem Aslou, s nímž má syna Yorka. Zahrála si i v několika filmech, například Halloween: Resurrection nebo Tropic Thunder. A jaké má míry? 178 centimetrů vysoká; dále jen 87,5-61-91,5.