10 nejlepších fotbalistů všech dob

6. místo: Ronaldo (Ronaldo Luís Nazário de Lima)


Bomber, jakého svět neviděl. Zahrál si za Cruzeiro, Barcelonu, Inter i AC, Real a Corinthians. V reprezentačním dresu si v 98 zápasech připsal 62 branek, dvakrát vyhrál světový šampionát a také prestižní Zlatý míč. Už v sedmnácti letech v něm mnozí viděli talent zvíce Pelého, ale 183 centimetrů vysoký útočník byl typově trochu odlišný.

S fotbalem skončil v roce 2011 po dlouhé anabázi napříč Evropou, v dresu slavných Corinthians. Jak to asi bylo doopravdy s jeho kolapsem před finále světového šampionátu ve Francii? To se už asi těžko dozvíme, přesto – autor více než sta branek ve španělské nejvyšší lize a ikona Kanárků zůstává pro mnohé fotbalové fanoušky číslem jedna.

5. místo: Zinedine Zidane


Rodák z Marseille, jenž byl úspěšný nejen jako hráč, ale i jako kouč. Populární Zizou se narodil v roce 1972, aby už na konci devadesátých let začal řádit v dresu Juventusu Turín a sbírat jeden vavřín za druhým. Po přestupu do Realu v roce 2001 se rozjel naplno, vyhrál Ligu mistrů i španělskou ligu, velmi se mu dařilo i v reprezentačním dresu.

Titul mistrů světa na domácí půdě v roce 1998, kde ve finále Francouzi sestřelili dosud suverénní Brazilce, evropský šampionát o dva roky později také dopadl na výbornou. Jako kouč Realu Madrid později vyhrál hned třikrát prestižní Ligu mistrů.

Snad jen škoda jeho posledního zápasu v národním týmu, který zakončil červenou kartou a „jen“ stříbrnou medailí ze světového šampionátu. Ale takový už je život, Zlatý míč za rok 1998 mu už nikdo nevezme.

Stránky: 1 2 3 4 5