10 nejlepších fotbalistů všech dob

4. místo: Lionel Messi


Drobný, ale o to hbitější. Perfektní technika s míčem. Ikona FC Barcelona, kde hraje už od juniorských let. Od roku 2004 nasázel za katalánský velkoklub stovky gólů, střelecky potentní byl i v národní reprezentaci. S tou však dlouho čekal na nějaký větší úspěch, v seniorské kategorii má na svém kontě „jen“ stříbro ze světového šampionátu v Brazílii.

Osminásobný vítěz španělské nejvyšší soutěže, v roce 2008 si připsal triumf na olympiádě, o rok později získal první Zlatý míč, který pak ještě obdržel i v dalších letech. Čtyři tituly z Ligy mistrů to rozhodně také není k zahození. Populární desítce, které se také přezdívá Nový Maradona, u fanoušků nijak neuškodilo ani obvinění z krácení daní ve Španělsku. To se ale týkalo celé řady fotbalistů včetně jeho největšího rivala Cristiana Ronalda.

3. místo: Cristiano Ronaldo


Poslední roky se nesou jen v duchu toho, jestli je lepší Argentinec nebo Portugalec. Cristiano Ronaldo po mnoha úspěších v Manchesteru United a Realu Madrid odešel do Juventusu, s Portugalskem získal titul evropských šampionů v roce 2016.

Rodák ze zeleného ostrova Madeira má na svém kontě vítězství v Lize mistrů s Rudými ďábly, čtyřikrát se radoval s Realem Madrid a v národním dresu má kompletní sbírku medailí z ME. Pět Zlatých míčů, anglický FA Cup, dvakrát Superpohár UEFA a spousta různých ocenění, to je jeho kariéra v kostce.

K tomu se může pochlubit jasným prvenstvím v počtu branek nastřílených v historii za Real Madrid (451) a totéž v Lize mistrů (105). Co víc dodat, tohle je jeden z nejlepších hráčů světa, jehož můžete stále vidět hrát v dresu Staré dámy.

Stránky: 1 2 3 4 5