JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

10 nejlepších značek luxusních hodinek

Nejsou hodinky jako hodinky, digitálky z tržnice rozhodně nesplňují nároky prestižních švýcarských výrobců. Obě možnosti sice ukazují čas, ale symbolem elegance a vkusu je jen jeden. Pojďme si proto představit výrobce těch největších skvostů, které udávají tempo trhu s časomírou. Některé z nich určitě znáte, jako skutečný symbol, jiné jsou možná trochu méně známé. Platí však, že znalec luxusních hodinek bude mít tušení úplně o všech.

10. místo: Hublot

Švýcarské hodinky, které ale nemají za sebou tak dlouhou tradici jako jiné firmy. Značka Hublot se totiž objevuje „až“ od roku 1980, jejím zakladatelem je Carlo Crocco a oficiální sídlo ve švýcarském Nyonu. Příjmy za rok 2012 dosáhly více než 260 milionů eur, firma dává práci dvěma stovkám lidí. Co dalšího můžeme říci o jednom z největších specialistů na náramkové hodinky?

Hublot nosí s oblibou fotbalová legenda Diego Maradona a zamiloval si je také Usain Bolt. Dřívější boss Formule 1 Bernie Ecclestone byl v roce 2011 okraden čtveřicí maskovaných mužů právě o tento hodinkový skvost, čehož se firma okamžitě chytila ve své reklamní kampani – „podívejte se, co lidé dokážou všechno udělat pro Hublot“.

Spojitost s královnou motorsportu má Hublot dále i díky tomu, že je partnerem stáje Ferrari. Kromě toho se věnuje sponzoringu i v dalších sledovaných sportech, tyto hodinky tak propaguje například i po mnoho let nejlépe vydělávající sportovec světa boxer Floyd Mayweather.

Kamenné prodejny má firma Hublot po celém světě, je jich více než osmdesát – Beverly Hills, Las Vegas, New York, Palm Beach, ale také Paříž.

9. místo: TAG Heuer

Firma, která má za sebou více než stoletou historii – hodinky rozhodně nejsou vynálezem dvacátého století, to je totiž jen mimořádně inovovalo. Založeno v roce 1860 jako soukromá společnost pana Edouarda Heuera, v roce 1999 do firmy přišel francouzský investor LVMH.

Ten se specializuje na luxusní zboží, například vodku Chopin, módu s nálepkou Louis Vuitton nebo parfémy Christian Dior. Dnešní sídlo bychom hledali ve městě La Chaux-de-Fonds, které je doslova centrem hodinového průmyslu ve Švýcarsku, sídlí tu třeba i společnosti Breitling a Omega.

TAG Heuer je sponzorem týmu Formule 1 Aston Martin Red Bull Racing, za nějž jezdí Daniel Ricciardo a talentovaný Max Verstappen. A kdo tyhle slovutné hodinky nosí? Adeptů bychom našli celkem dost. Miloval je třeba i Ayrton Senna, když zmíníme další hvězdy motoristického sportu, tak Fernando Alonso nebo Juan Pablo Montoya. Tenistka Maria Šarapovová, herečka Cameron Diaz, herci Leonardo DiCaprio a Brad Pitt, fotbalista Cristiano Ronaldo a jistě bychom mohli ještě pokračovat. TAG Heuer spolupracuje třeba i s Manchesterem United.