10 nejlepších značek luxusních hodinek

4. místo: Vacheron Constantin

Opravdu stará značka, kterou obdivovali už Napoleon Bonaparte nebo Eduard VIII. Vacheron Constantin bylo založeno (Jean-Marc Vacheron, Francois Constantin) v Ženevě už v roce 1755. Do značky se zamilovali i Harry Truman nebo papež Pius XI. Celosvětově firma dnes zaměstnává přes tisíc lidí, zastoupení je v osmdesáti zemích světa – k dispozici je zákazníkům patnáct kamenných prodejen.

V roce 1979 se Vacheron Constantin blýskli modelem Kallista, jehož tehdejší cena byla pět milionů dolarů (a dnes je vlastně dvojnásobná, tudíž investice se významně zhodnotila). Protože jsou osázené více než stovkou diamantů, trvalo mistrům více než šest tisíc hodin (dvacet měsíců práce), než se s touto složitou zakázkou popasovali.

3. místo: Audemars Piguet

Opět jsme ve Švýcarsku, zmíníme si firmu, která má roční příjem miliardu franků a dává práci takřka patnácti stovkám lidí. Audemars Piguet má za sebou dlouhou tradici, v roce 1875 ji založila dvojice Jules Louis Audemars a Edward Auguste Piguet. Sídlo je ve vesničce (ano, čtete správně, dbá se tu totiž pořád na tradici…) Le Brassus a hodinky se někdy zkráceně označují jako AP.

Mezi nejznámější modely se řadí třeba vzácné La Grande Compilation, kapesní hodinky, jichž vešlo do oběhu jen sto kousků nebo Royal Oak ze sedmdesátých let minulého století. I dnes tu pokračují ve vedení potomci slavné rodiny, když v nejvyšších orgánech zasedají Jasmine Audemars a Olivier Audemars.

Stránky: 1 2 3 4 5
Tagy:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,