10 nejlepších značek luxusních hodinek

2. místo: Rolex

Prvotřídní kvalita, která je na trhu už více než 100 let. I když byla značka Rolex založena jistým Hansem Wilsdorfem a jeho švagrem Alfredem Davisem v roce 1905 v Londýně, dnes je sídlem společnosti švýcarská Ženeva. Jak již jméno napovídá, Wilsdorf se narodil v Německu, takže tu máme skutečně mezinárodní hodinky.

Velká sláva přišla v padesátých letech minulého století, kdy spatřil světlo světa přelomový model – Rolex Oyster Perpetual Submariner – určený až do stometrové hloubky. Vodotěsné hodinky tehdy skutečně nebyly nějakou samozřejmostí, první velmi drahý model odolávající prachu a vodě nabídla firma Rolex v roce 1926…

Rolexky byly jako první nejen na Mount Everestu, ale také v Mariánském příkopu. Modely jako Daytona, Explorer nebo Yacht-Master vstoupily do dějin. Nikoho pak jistě nepřekvapí, že firma má tři tisíce zaměstnanců a roční příjmy 4,7 miliardy dolarů (2016). A další příklad za všechny – Rolex Daytona, konkrétně model nošený hercem Paulem Newmanem, se v říjnu roku 2017 prodal v aukci za necelých osmnáct milionů dolarů!

Jde o jednoznačně nejproslulejší značku hodinek na světě, která je sponzorem světa Formule 1 a má i několik inovativních patentů (třeba keramickou lunetu, která zaručí, že model odolá i působení hodně nepříznivých teplotních i jiných podmínek…).

1. místo: Patek Philippe

Ženeva, Švýcarsko. Už více než sto padesát let na trhu. Hodinky, u kterých máte jistotu, že nesáhnete nikdy vedle – každý model je skvost. Původ těchto hodinek, jak jistě tušíte podle jména obou zakladatelů firmy, však je někde jinde než v zemi čokolády a lahodného sýra. Antoni Norbert Patek byl totiž Polák a Adrien Philippe zase Francouz.

Dohromady se dají v roce 1844 a uvedou na trh poprvé bezklíčový točivý mechanismus. A to určitě potěší všechny, kteří mají v kapsičce u vesty zastrčené hodinky, které rozhodně nejsou jen nějakým beztvarým doplňkem. Ukazují totiž mimo jiné přesný čas, odchylka je díky novému objevu zcela symbolická. A v době bez mobilů a digitálních ukazatelů na každém rohu jasně platí, že čas jsou peníze…

V roce 1868 přišla společnost Patek Philippe s dalším unikátem – první náramkové hodinky, které zobrazují i kalendář a mají minutovou ručičku. Prakticky až doposud firma vyráběla jen mechanické hodinky, vzácně pak přistupovala i k produkci bateriových modelů.

Dnes je tu zaměstnáno více než dva tisíce lidí a meziroční příjmy dosahují hranice 1,3 miliardy švýcarských franků. Hodinky Patek Phillipe nosila i královna Viktorie, egyptský sultán Husajn Kamel nebo král Viktor Emmanuel III. Italský. V roce 1989 přišla na trh unikátní edice Calibre 89, vydaná ke 150. výročí společnosti.

Stránky: 1 2 3 4 5
Tagy:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,