10 nejlepších značek luxusních hodinek

8. místo: Breitling

Rok založení? 1884. Sídlo? Švýcarské město Grenchen. Zakladatel Léon Breitling. Další švýcarská živoucí legenda jsou právě tyto hodinky, které tak rádi napodobují falšovatelé z celého světa a snad právě kvůli nim se Breitlingy neprodávají přes internet.

Firma dodávala hodinky i britským letcům během druhé světové války, ale to nebylo všechno – díky řadě skvělých vychytávek se staly jedničkou pro piloty celého světa. Navimetr a chronograf ještě před tím, než vznikla nějaká pra-forma GPS, to bylo skutečné terno!

Mezi nejslavnější modely firmy Breitling bychom mohli zařadit Breitling Aerospace Avantage nebo Breitling Emergency. Hodinky se objevily ve filmu s Jamesem Bondem Thunderball 1965), nosil je ale i astronaut Scott Carpenter, člen programu Aurora 7 v roce 1962. Hodinky, jejichž první prototyp vznikl ve městečku Saint-Imier v roce 1884, jsou určené pro extrémní prostředí – existují modely pro kosmonauty, potápěče i letce, dá se tak říci, že vydrží opravdu hodně.

7. místo: Cartier

Francouzská firma, která je na trhu již od roku 1847. Nynější sídlo je v Paříži, specializuje se nejen na produkci hodinek, ale také klenotnictví. Příjem v roce 2016 dosáhl více než šesti miliard dolarů, takže Louis-Francois Cartier by byl na svůj původní počin dnes opravdu hrdý.

Už na začátku minulého století byly dodávány hodinky značky Cartier korunovaným hlavám Starého kontinentu, kromě Velké Británie (Eduard VIII., 1904) se dočkali i ruský car Nikolaj II. (1907), řecký a srbský král, monacký kníže a další. Dnes nosí tyto hodinky třeba Kate Middleton a mnoho dalších slavných a bohatých.

Cartier má po celém světě na dvě stě různých prodejen, které jsou situovány hned ve 125 světových zemích. Nechybí ani magický trojúhelník Paříž, Londýn a New York. Mezi nejslavnější modely můžeme zařadit kupříkladu hodinky Cartier Santos (zlato a ocel), vyráběné od roku 1988.

Stránky: 1 2 3 4 5
Tagy:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,