10 nejlepších značek luxusních hodinek

6. místo: Omega

Založeno v roce 1903 ve švýcarském Bielu jistým Louisem Brandtem. Značku Omega zná jistě každý, automatické propojení s hodinkami by také neměl být pro řadu lidí vůbec žádný problém. Omega je oficiálním dodavatelem hodinek a stopek pro olympijské hry od roku 1932.

James Bond je nosí už celou generaci ve filmu, značku si rovněž oblíbili Elvis Presley, John F. Kennedy, George Clooney nebo členové britské královské rodiny. Zmiňme ale i Nicole Kidman, Daniela Craiga nebo Davida Duchovnyho, Toma Hankse, Michaila Gorbačova a samozřejmě – ten výčet je ještě mnohem delší! Omegu také vlastní velká hodinářská skupina Swatch Group.

Byly to první hodinky, které se ocitly na Měsíci, nosili je také vojáci britské a americké armády za první světové války. Historie tedy značce Omega určitě přeje, objevila se i ve snímcích jako Need for Speed nebo Kojak. Mezi slavné modely z minulosti můžeme zařadit série hodinek Geneve (1979) nebo Ranchero (1976), další známé modely jsou třeba Constellation nebo Seamaster.

5. místo: A. Lange & Söhne

Zaručená německá kvalita, to platí i o hodinkách. Ve městě Glashütte (opravdu jen malý kousek od německých hranic) se již od roku 1845 vyrábějí hodinky značky Lange a synové – na začátku všeho byl totiž jistý Ferdinand Adolf Lange.

Ve druhé světové válce produkty této firmy nosili němečtí letci, od roku 1948 byl ovšem podnik vzhledem k politické situaci v zemi znárodněn a teprve v prosinci 1990 se dočkal vnuk zakladatele Walter Lange navrácení majetku z rukou státu.

Původně se firma pana Langeho specializovala spíše na kapesní hodinky, ale s poptávkou náramkových pro válečný průmysl se před druhou světovou válkou samozřejmě patřičně přeorientovala. Firma v současné době zaměstnává skoro osm set lidí, má i pobočku v Mnichově a patří k nejznámějším producentům hodinek vlastně celosvětově.

Stránky: 1 2 3 4 5
Tagy:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,