10 zajímavostí o hokejové legendě Jaromíru Jágrovi

Jaromír Jágr už více než čtvrtstoletí baví hokejové fandy z celého světa. A jak se podle jeho posledních vyjádření zdá, tak na konec své hvězdné kariéry zatím nepomýšlí. To znamená, že by měl nastupovat do zápasů NHL i v příští sezóně a posilovat tak svou pozici v historických tabulkách.

I ve svých pětačtyřiceti letech se ve Floridě Panthers umístil v bodování na čtvrtém místě, když nastoupil do všech 82 utkání základní části. Fakt, že sezónu zvládl bez výrazných zdravotních komplikací, je potvrzení výjimečnosti jeho přípravy. Takové štěstí bohužel nemělo několik jeho spoluhráčů a i vinou jejich absencí se Florida nakonec do bojů o Stanley Cup nedostala.

Nejcennější hokejovou trofej Jágr během ve své kariéře získal zatím dvakrát a to na samém začátku jeho působení v NHL. Dále byly jeho špičkové výkony oceněny řadou individuálních ocenění a také uznáním hokejových fanoušků z celého světa. Ke kariéře slavného čísla 68 se váže spousta zajímavostí a zde je výběr deseti z nich.

10. místo: V těchto týmech si Jágr zahrál

Jaromír Jágr svou kariéru v zámoří započal už v roce 1990, kdy ho jako osmnáctiletého draftoval Pittsburgh Penguins, ve kterém vydržel hrát do roku 2001 a dvakrát vyhrál Stanley Cup. Svůj první zámořský přestup absolvoval do Washingtonu Capitals, ze kterého v roce 2004 odešel do New Yorku Rangers, kde skončil v roce 2008.

Následně přestoupil do ruské KHL, kde do roku 2011 hájil barvy týmu Avangard Omsk. Poté se ve 39 letech vrátil do NHL v dresu Philadelphie Flyers jako jeden z pěti nejstarších hráčů ligy. Další rok přestoupil do Dallasu Stars, ze kterého byl vyměněn do Bostonu Bruins.

V létě 2013 podepsal smlouvu s New Jersey Devils, kde vydržel do konce února 2015, kdy byl vyměněn do Floridy Panthers. Kromě těchto světoznámých klubů hájil na úplném začátku své kariéry a během výluk NHL barvy domácího Kladna. V sezóně 1994/1995 si dokonce zahrál pár zápasů za italské HC Bolzano a německý Schalker Haie.

9. místo: Slavné číslo 68

Kromě špičkových sportovních výkonů Jaromíra Jágra po celou jeho kariéru doprovází také číslo 68. A tedy číslo velmi důležité pro českou historii. Jeden z nejlepších hokejistů všech dob ho na svém dresu nosí jako připomínku na sovětskou okupaci Československa v roce 1968 a zároveň také jako připomínku svého dědečka, který zemřel právě v tomto roce.

Stránky: 1 2 3 4 5