10 zajímavostí o hokejové legendě Jaromíru Jágrovi

8. místo: Jaromír Jágr a Mario Lemieux v Pittsburghu

Za nejúspěšnější období kariéry Jaromíra Jágra můžeme označit devadesátá léta, kdy v dresu Pittsburghu Penguins získal dva Stanley Cupy a také řadu individuálních ocenění jako je Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování.

V té době Jágr nastupoval na led s největší legendou týmu a jeho současným majitelem Mariem Lemieuxem. A k této dvojici se váže jedna zajímavost nebo spíše slovní hříčka. A to, že přeskládání písmen tvořících jméno Jaromír by jsme dostali jméno Mario Jr.

7. místo: Věrní fanoušci za Jágrem klidně i cestují

Jaromír Jágr si během své více než čtvrtstoletí dlouhé a veleúspěšné kariéry vybudoval velmi početný fanklub. Není tedy divu, že ti nejvěrnější příznivci se snaží navštívit co nejvíce zápasů legendárního čísla 68 a mnohdy ani nemají problém za tímto zážitkem cestovat i tisíce kilometrů po celých USA.

Dokonce zde existuje skupina fanoušků, která si říká “Traveling Jagrs” a tedy “Cestující Jágrové”. Ti jsou známí tím, že navštěvují zápasy v dresech Jaromíra Jágra. A aby se svému idolu co nejvíce přiblížili, tak nosí také jeho ikonický účes, který měl v prvních fázích své kariéry v NHL.

Stránky: 1 2 3 4 5