10 zajímavostí o hokejové legendě Jaromíru Jágrovi

6. místo: Jágr jako člen Triple Gold Club

V roce 2005 se Jaromír Jágr spolu s Jiřím Šlégrem stal členem takzvaného Triple Gold Clubu, někdy také označovaného jako Trojkoruna. A tedy pomyslného klubu, jenž sdružuje hráče, kteří dokázali získat Stanley Cup a vyhrát olympijské hry a mistrovství světa. Jsou to tedy jediní dva Češi v této prestižní statistice.

Jágr své Stanley Cupy získal hned na začátku hvězdné kariéry v letech 1991 a 1992, kdy válel za Pittsburgh Penguins. Olympijské zlato vybojoval na nejslavnějším turnaji v japonském Naganu a mistrovství světa vyhrál v letech 2005 a 2010. Že je Triple Gold Club skutečně prestižní záležitost potvrzuje fakt, že jej v celé historii získalo zatím pouze 27 hráčů plus jeden trenér.

5. místo: Kolik bodů udělal Jágr nejvíce za jeden zápas?

Největší žně na ledě Jaromír Jágr zažil, když dokázal odehrát sedmibodový zápas. A to se mu podařilo zatím dvakrát v kariéře. Na první takový výkon si musel počkat do roku 1999, kdy v dresu Pittsburghu Penguins zvládl třikrát skórovat a čtyřikrát asistovat proti New Yorku Islanders.

Podruhé se mu to vydařilo roce 2003. Tehdy hájil barvy Washingtonu Capitals a sedm bodů nasbíral v zápase proti svému současnému týmu Floridě Panthers. Znovu se jednalo o hattrick a čtyři asistence.

Stránky: 1 2 3 4 5