10 zajímavostí o hokejové legendě Jaromíru Jágrovi

2. místo: Jaromír Jágr v reklamě na kuřata, žvýkačky,…

Špičkoví a populární sportovci jsou velmi žádaní do reklamy k propagaci všeho možného. A výjimkou v tomto ohledu není ani Jaromír Jágr, který si už zahrál ve spoustě reklam na nejrůznější produkty. Spoustu z nich byla určena pro český trh, ale několikrát byla využita i jeho popularita v zámoří k propagaci výrobků určených pro tamní zákazníky.

Jágr se v USA objevil například v polovině devadesátých let na skleničce s arašídovým máslem. V době, kdy hrál za Pittsburgh Penguin se dále objevil například i na obalu zmrzliny. K této době se váže také známá reklama na žvýkačku Bubble Tape, která běžela v Česku.

Během let se Jaromír Jágr dále objevil v reklamě na kola Olpran, televizní soutěž Bingo nebo na Sazku a jeji Sportku. Zahrál si i v reklamách na Vodňanské kuře, kde spolu s ním účinkoval i majitel společnosti Andrej Babiš.

1. místo: Špičkové statistiky Jaromíra Jágra

Úspěšnost sportovců je často posuzována podle různých statistik. A čísla nám říkají, že Jaromír Jágr se ve všech měřitelných ohledech řadí k něm nejlepších hráčům všech dob. A vzhledem k tomu, že kladenský rodák ještě nemá v plánu končit, tak je velmi pravděpodobné, že svá čísla ještě vylepší.

Prozatím si v NHL zahrál 1711 utkání, během kterých dokázal získat 1914 bodů, když lepší je v tomto ohledu už jen legendární Wayne Gretzky (2857). V počtu odehraných zápasů je čtvrtý. První Gordie Howe nastoupil do 1767 zápasů. Je tedy možné, že by se Jágr mohl dostat do čela této tabulky už ke konci příští sezóny.

V další důležité statistice a to celkovém počtu nastřílených gólů je Jágr s číslem 765 třetí za Gretzkym (894) a Gordiem Howem (801). První místo Jágr drží například v počtu vítězných gólů, kterých dokázal dostat do branky soupeřů 135.

Stránky: 1 2 3 4 5