10 zajímavostí o hokejové legendě Jaromíru Jágrovi

4. místo: Jágr mezi nejstaršími hráči historie

Jaromír Jágr je ve věku 45 let bezkonkurenčně nejstarším aktivním hráčem NHL a v historických tabulkách jsou jen tři hráči, kteří do nejprestižnější hokejové ligy zasáhli ve vyšším věku. A to brankář Maurice Roberts, obránce Chris Chelios a legendární pravé křídlo Gordie Howe.

Velmi zajímavá informace související s jeho věkem je také to, že většina současných hráčů NHL nebyla v době, kdy Jaromír Jágr ve svých osmnácti letech debutoval, ještě na světě. V podstatě by tedy mohl velkému počtu svých protivníků dělat otce, ale on pořád ukazuje, že má na to hrát hokej na té nejvyšší úrovni.

3. místo: Cestou k Jágrovu úspěchu jsou tvrdé tréninky

Aby mohl sportovec podávat kvalitní výkony, tak kromě talentu je nezbytné také trénovat. A právě poctivý a propracovaný trénink je něco, čím se Jaromír Jágr proslavil. A pravděpodobně to je i jeden z důvodů, proč se i po čtyřicítce řadí ke špičce ve svém oboru.

Už jako devítiletý kluk zvládl 100 kliků a 2000 dřepů denně. A v podobném duchu připravuje své tělo dodnes, když je známý pro své půlnoční tréninky, které se skládají například z bruslení se zátěžovou vestou a jiných velmi náročných a originálních tréninkových metod, které mnohdy nezvládnou ani o generaci mladší sportovci.

Stránky: 1 2 3 4 5