JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejlepších komiksových postav od Marvelu

Svět komiksových postav baví čtenáře a diváky už dlouhá desetiletí, když za prvního moderního superhrdinu můžeme považovat Supermana, který se poprvé předvedl v červnu 1938 a svou popularitu si udržel dodnes. Velký nástup žánr zaznamenal hlavně v 60. letech, kdy Stan Lee a jeho tým vymysleli velkou škálu hrdinů jako např. Spider-Mana, Iron Mana, Thora a spoustu dalších. Jednotlivá vydavatelství tak postupně vytvořila svět plný superlidí, mutantů nebo padouchů, kteří spolu utvářeli různé týmy jako např. Avengers. Nyní se podíváme na desítku pravděpodobně nejlepších postav od vydavatelství Marvel, které navíc v posledních letech prodělaly úspěšné zfilmování.

10. místo: Deadpool

Deadpool se od zbytku seznamu odlišuje jednou zásadní věcí a to, že se řadí k výrazným antihrdinům světa od Marvelu, když se několikrát utkal s Wolverinem a pracoval pro padouchy jako Kingpin nebo Norman Osborn. Patří k těm spíše novějším komiksovým postavám, jelikož poprvé se objevil v únoru 1991 v časopise The New Mutants #98. Jeden z jeho hlavních rysů je, že jako jediná marvelovská postava ví, že je v komiksu.

Wade Wilson vyrůstal s násilnickým otcem a jeho matka zemřela na rakovinu. V mládí se stal delikventem a jeho kamarád mu zabil otce poté, co je přerušil v opíjení se. V reakci na to se Wade rozhodl vstoupit do armády, ale za špatné chování byl vyhozen. Následně mu byla diagnostikována rakovina a nabídnuto místo v tajném projektu pro vylepšování lidí, což mu mělo pomoci s jeho nemocí. Stejným programem prošel také Wolverine. Experiment se v jeho případě nepovedl, rakovina se mu rozšířila do těla a utrpěl také neurologické poškození, čímž ztratil paměť.

Těsně před smrtí se projevily jeho regenerační schopnosti, díky čemuž dokázal utéct a stal se žoldákem. Zvolil si přezdívku Deadpool a za svou hlavní zbraň si určil meč. Charakteristický je pro něj chaotický styl boje a velmi prořízlá pusa, což bylo možné sledovat také ve filmu X-Men Origins: Wolverine. Roku 2016 dostane vlastní film Deadpool, kde jej opět ztvární Ryan Reynolds.

9. místo: Luke Cage

Luke Cage fanoušky komiksů baví už od června 1972, když se tak stalo ve vlastním časopise Luke Cage, Hero for Hire #1. Jeho postavu pro Marvel vymysleli Archie Goodwin a John Romita, Sr.. Vzhledem ke svým schopnostem používal také přezdívku Power Man, jinak se narodil jako Carl Lucas v blízkosti newyorského Harlemu.

Ke svým nadlidským schopnostem přišel ve vězení, kam se dostal neprávem za podstrčené drogy. Kvůli rvačkám a pokusům o útěk byl přesunut do tvrdšího ústavu Seagate. V této káznici se začaly dělat pokusy za účelem vytvoření supervojáka a Lucas byl jedním z testovaných. Sadistický dozorce Rackham jej chtěl zvýšením dávek zabít, ale podařil se mu pravý opak a pomohl mu k superschopnostem. Luke Cage získal hlavně nadlidskou sílu a jeho kůže a svaly se staly prakticky nezničitelné. Své přednosti začal využívat v boji se zločinem, o čemž by měl být také nový seriál Luke Cage, jehož premiéru Netflix plánuje na rok 2016.