JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejlepších komiksových postav od Marvelu

6. místo: Thor

Thor byl vydavatelstvím Marvel představen v komiksu Journey into Mystery #83 v roce 1962, když se jedná o další z mnoha postav, kterou vymyslel Stan Lee. Jak už jeho jméno napovídá, tak se tvůrci inspirovali u boha Thóra ze Severské mytologie a to proto, že Římská a Řecká mytologie už byly v té době dobře známé.

Thora na naši planetu poslal jeho otec z Asgardu, aby se naučil lidských vlastností. Vtělil ho do studenta Donalda Blakea a zbavil ho jeho božských schopností. Ten později vyrazil do Norska, kde nalezl kladivo Mjolnir, které mu navrátilo jeho schopnosti boha hromu. Jakožto syn bohů je prakticky nejsilnější bytost z Asgardu, když umí např. ovládat blesky a vítr. Na Zemi se přidal ke skupině superhrdinů Avengers, o čemž koneckonců v poslední době vznikají filmy. Na základě této postavy byly od roku 2011 dále natočeny snímky Thor, Thor: Temný svět a na rok 2017 je naplánován Thor: Ragnarok.

5. místo: Hulk

Hulk měl svou premiéru v komiksu The Incredible Hulk #1 roku 1962, když jej vytvořilo známé autorské duo Stan Lee a Jack Kirby. Tvůrci z Marvelu se při vymýšlení postavy vědce Bruce Bannera inspirovali známými romány Frankenstein a Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. To se promítlo do jeho rozdvojené osobnosti s možností se přeměňovat ve velké nezničitelné zelené monstrum.

Bruce Banner měl traumatické dětství pod alkoholickým otcem, který pracoval jako jaderný fyzik. Už v dětství jej překonával svou inteligencí, což otce ještě více rozčilovalo. Bruce se později pustil do studia jaderné fyziky a následně byl zaměstnán v armádě. Podílel se na vývoji gamma bomby, která jej vystavila smrtelné dávce záření. Přežil, ale při zvýšené hladině adrenalinu se začal přeměňovat v silného a velkého Hulka. Objevil se také v řadě filmů, když se tak naposledy stalo ve snímcích pojednávajících o týmu superhrdinů Avengers a Avengers: Age of Ultron.