JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejlepších komiksových postav od Marvelu

2. místo: Wolverine

Wolverine se ve světě kreslených příběhů nahází od roku 1974, kdy se poprvé objevil v komiksu The Incredible Hulk #180. Od té doby si vybudoval pověst jednoho z nejpopulárnějších mutantů. Wolverine se narodil v roce 1882 jako James Howlett na jedné kanadské farmě jako jeden z prvních lidí se speciálním mutagenem X. K jeho hlavním schopnostem patří velká síla, schopnost regenerace a velmi pomalé stárnutí. Díky tomu je Wolverine prakticky nesmrtelný.

Jeho schopnosti se poprvé naplno projevily v momentě, kdy soused Thomas Logan zastřelil jeho otce. Na základě tohoto traumatického zážitku Jamesovi vytáhly kostěné drápy z hřbetů rukou, kterými Thomase zabil. Opustil domov a zúčastnil se 1. i 2. světové války a začal si říkat Logan. Následně mu byl do kostry pro navýšení její pevnosti vpuštěn kov Adamantium. Později potkal Profesora Charlese Xaviera, se kterým se nakonec domluvil na vstupu do týmu mutantů X-Men. Ti se od roku 2000 pravidelně objevují na plátnech kin, když poslední díl X-Men: Budoucí minulost byl uveden roku 2014 a pokračování X-Men: Apocalypse je naplánováno na rok 2016 a k tomu se Wolverine ztvárňován Hughem Jackmanem dočkal i vlastního filmu.

1. místo: Spider-Man

Spider-Man se řadí k těm komiksovým hrdinům, kteří ke speciálním schopnostem přišli až v průběhu života. U mladého Petera Parkera se to stalo tak, že jej kousl radioaktivní pavouk, který na něj přenesl řadu svých vlastností. V souboji se zločinem mu tak pomáhají dovednosti jako tkaní sítí, lezení po zdech nebo velká síla.

Jeho příběhy fanoušky komiksů baví už od roku 1962, kdy se Spider-Man poprvé objevil v časopise Amazing Fantasy a od roku následujícího Spider-Man začal vystupovat ve vlastním komiksu The Amazing Spider-Man. V průběhu let si vybudoval pozici jednoho z nejpopulárnějších hrdinů z dílny Marvelu, což potvrzuje také několik filmových zpracování, když zatím poslední díl Amazing Spider-Man 2 byl uveden v roce 2014.