JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejlepších komiksových postav od Marvelu

4. místo: Captain America

Captain America (v Česku také jako Kapitán Amerika) se poprvé objevil v březnu 1941 v Captain America Comics #1. Jeho příběh je postaven na tehdy celosvětovém tématu, když se jedná o vlasteneckého superhrdinu bojujícího proti nacistům. Hlavní hrdina Steve Rogers se narodil roku 1922 a za války se rozhodl vstoupit do armády, ale to se mu kvůli jeho nevalným fyzickým předpokladům nepovedlo.

Na základě toho byl vybrán pro projekt „Znovuzrození“, kde mu měly být podáním speciálního séra zdokonaleny jeho schopnosti k boji. Captain America se stal jediným takto vzniklým supervojákem, jelikož hlavní vědec byl nacisty zabit. V posledních letech se Steve Rogers objevil také ve velmi populárních filmech Captain America: První Avenger, Captain America: Návrat prvního Avengera, Avengers, Avengers: Age of Ultron a na rok 2016 je naplánován snímek Captain America: Civil War.

3. místo: Iron Man

Iron Man neboli úspěšný podnikatel a vynálezce Tony Stark zachraňuje svět od roku 1963, kdy poprvé vystoupil v komiksu Tales of Suspense #39. Jeho postavu vymyslel populární komiksový scénárista a pozdější prezident vydavatelství Marvel Stan Lee, který si jako lehkou předloho pro postavu Tonyho Starka zvolil podnikatele a leteckého konstruktéra Howarda Hughese, o kterém v roce 2004 vznikl úspěšný film Letec.

Stark se řadí k těm hrdinům, kteří v civilním životě nemají, tedy kromě velké inteligence, žádné speciální schopnosti. Ale vše se změní nasazením speciálního obleku, který si sestrojil, aby unikl ze zajetí. V původní verzi se tak stalo během války ve Vietnamu, ale později (v zájmu doby) proběhly úpravy na konflikty v Zálivu nebo Afghánistánu. Aktuálně Iron Man samozřejmě neunikl filmovému zpracování, kde jej od roku 2008 ztvárňuje Robert Downey Jr. ve stejnojmenné trilogii a jednu z hlavních rolí sehrává ve snímcích Avengers a Avengers: Age of Ultron. K tomu se v roce 2016 objeví v chystaném Captain America: Civil War.