JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Deset nejlepších komiksových postav od Marvelu

8. místo: Black Widow

Black Widow se poprvé ukázala v komiksu Tales of Suspense #52 v dubnu 1964. Jedná se o dalšího zástupce superhrdinů a superhrdinek, které pro nakladatelství Marvel vymyslel Stan Lee. Vlastním jménem Natalia Alianovna „Natasha“ Romanova se narodila někdy okolo roku 1928 ve Stalingradu a za války se dostala do speciálního programu tajných služeb, kde prodělala důkladný výcvik a také různá vylepšení.

K hlavním schopnostem Black Widow patří nadlidská síla, vylepšení smyslů, velká psychická odolnost vůči mučení nebo ovládnutí mysli, schopnost rychlé regenerace a rychlého léčení nemocí nebo zpomalení stárnutí. Poté, co opustila Rusko, tak se v USA připojila k týmu Avengers a časem také k organizaci S.H.I.E.L.D.. Black Widow se tedy objevila ve filmech Iron Man 2, Avengers, Captain America: Návrat prvního Avengera, Avengers: Age of Ultron a bude i v chystaném Captain America: Civil War.

7. místo: Daredevil

Daredevil vznikl, stejně jako mnoho jiných postav v tomto seznamu, díky snad nejznámějšímu autoru komiksů, kterým není nikdo jiný než Stan Lee. Tomu pomohl především spisovatel Bill Everett a lehce přispěl i Jack Kirby. Daredevil měl premiéru rovnou ve vlastním komiksu, když se tak stalo v dubnu 1964.

Hlavní hrdina Matt Murdock se jednoho dne snažilpomoci u dopravní nehody kamionu naloženého chemikáliemi, které se mu dostaly do očí a tím oslepl. Ztrátu zraku mu vynahradilo mnohonásobné zlepšení zbylých smyslů. Matt později vystudoval práva a zároveň s tím zdokonaloval své schopnosti. Např. na základě srdečního tepu umí rozpoznat lež nebo pravdu vyslýchaného. Na dráhu superhrdiny se vydal poté, co byl zavražděn jeho otec a pachatelé unikli spravedlnosti. Vrahy nakonec už jako Daredevil dopadl. Na motivy komiksu vznikl v roce 2003 film s Benem Affleckem a Daredevil nově od roku 2015 vzniká také jako seriál pro Netflix.