Deset největších hvězd a legend historie UFC

8. místo: Jon Jones

Jonathan Dwight Jones přezdívaný Bones je další z těch nejlepších bojovníků, co kdy zasáhli do zápasů v oktagonu. Do historie UFC se zapsal jako nejmladší šampion v historii, když se mu to 19. března 2011 v polotěžké váze na UFC 128 povedlo ve věku 23 let.

Drtivou většinu ze svých 23 MMA zápasů Jon Jones absolvoval v UFC, kam přestoupil už pro svůj sedmý duel. Zajímavé je také to, že prozatím jen jednou poznal hořkost porážky a to poměrně dávno, jelikož se tak stalo v prosinci 2009. A to kvůli diskvalifikaci za nepovolené údery loktem.

Kromě skvělých výkonů jeho kariéru doprovází také různé kontroverzní momenty týkající se jeho života a sportu. Například způsobil autonehodu, od které utekl a ještě mu byly v autě nalezeny drogy. Poslední velmi výrazný přešlap udělal před prestižním UFC 200, kde se měl v hlavním zápasu večera utkat s Danielem Cormierem. Jon Jones byl před zápasem pozitivně otestován na doping a dostal roční distanc. Kvůli podobným problémům měl stejný trest už i v minulosti.

7. místo: B.J. Penn

Jay Dee “B.J.” Penn se do historie UFC zapsal především tím, že se stal v pořadí teprve druhým zápasníkem, který dokázal vybojovat titul ve dvou různých váhových kategoriích. Dnes už toto dokázali 3 lidé. V jeho případě se jednalo o lehkou a velterovou váhu. Tyto úspěchy jej zaslouženě dostaly do síně slávy UFC Hall of Fame.

Svůj talent na bojové sporty B.J. Penn projevil i mimo stěny oktagonu. Jako první Američan získal zlato na prestižním turnaji World Jiu-Jitsu Championship, kde triumfoval v roce 2000. Dříve na tom samém místě vybojoval i stříbro a také bronz. Úspěšně se účastnil také zápasů v K-1.

Od ostatních zápasníků se poměrně vymyká tím, že si vyzkoušel zápasy ve skutečně široké škále váhových kategorií. V různých bojových sportech se účastnil duelů v pérové, lehké, velterové, střední i těžké váze.

Stránky: 1 2 3 4 5