Deset největších hvězd a legend historie UFC

6. místo: Randy Couture

Randy Couture je další z těch největších jmen historie UFC, o čemž svědčí i jeho uvedení do síně slávy tohoto sportu. Stal se tak v roce 2006 teprve čtvrtým zápasníkem, kterému se dostalo této pocty. Je jeden ze tří bojovníků v historii s dvěma tituly z odlišných váhových kategorií.

Třikrát se mu v UFC podařilo získat pás šampiona v těžké váze a dvakrát v polotěžké. Zajímavé je, že Randy Couture drží rekord celého MMA jako nejstarší držitel titulu a nejstarší vítěz zápasu UFC. Titulový zápas naposledy získal ve 44 letech a svůj poslední zápas vyhrál ve věku 47 let na UFC 118. Svou skvělou kariéru ukončil o pár měsíců později prohrou 30. dubna 2011 na UFC 129.

Stejně jako některá další jména v tomto žebříčku, tak i Randy Couture se zaměřuje na hraní ve filmech. Objevil se tak v malých i větších rolích především v akčních filmech, když těmi největšími hity jsou Expendables: Postradatelní 2 a následné pokračování Expendables: Postradatelní 3. Dále si zahrál i v populární komedii o vězních Ten největší.

5. místo: Chuck Liddell

Chuck Liddell zvaný The Iceman patří k legendám UFC, což bylo potvrzeno v roce 2009, kdy se za své výkony a zásluhy dostal do síně slávy UFC Hall of Fame. Jeho velký přínos celému MMA je, že pomohl tento bojový sport přinést do hlavního proudu amerického zábavního a sportovního průmyslu.

V rozmezí let 1998 až 2010 nastoupil v MMA do 29 zápasů, z čehož drtivá většina byla právě UFC, kde se stal také šampionem polotěžké váhy. Celkově dokázal Chuck Liddell 21 z těchto duelů vyhrát a 13x to bylo díky knockoutu. Závěr úspěšné kariéru se mu už moc nevydařil, když 5 z posledních 6 zápasů prohrál.

Chuck Liddell se už během své zápasnické kariéry objevoval v menších filmových a seriálových rolích, v čemž pokračuje dodnes. Často se jednalo o to, že hrál sám sebe a dokonce se dostal i do populárního animovaného seriálu Simpsonovi.

Stránky: 1 2 3 4 5