Deset největších hvězd a legend historie UFC

4. místo: Georges St-Pierre

Georges St-Pierre je další z legend MMA, když je obecně považován za jednoho z nejvšestrannějších a nejlepších zápasníků všech dob. Během své kariéry nastupoval výhradně do zápasů velterové váhy, kde se celkem třikrát stal světovým šampionem a dvakrát z toho v nejprestižnější UFC.

Rodák z kanadského Montréalu se může pochlubit velmi úctyhodnou bilancí, která zní 2 prohry z 27 profesionálních zápasů v MMA. Georges St-Pierre oba tyto neúspěšné duely absolvoval už v UFC. V zápase s Mattem Hughesem musel 22. října 2004 při UFC 50 vzdát a Matt Serra mu 7. dubna na UFC 69 dal knockout. Oba dva poté Kanaďan dokázal také porazit.

Georges St-Pierre se může také pochlubit druhou nejdelší dobou kralování jedné váhové kategorii v historii UFC a v jeho velterové váze se jedná o rekord. V součtu dokázal být číslem jedna 2 204 dní a během této doby zvládl celkem devětkrát svůj trůn obhájit, což je v celém UFC napříč váhami druhý nejlepší výkon historie.

Georges St-Pierre prozatím svou kariéru v oktagonu ukončil 16. listopadu 2013 na UFC 167 výhrou Johnym Hendricksem. V roce 2016 se objevily různé zprávy a spekulace o možném návratu, ale ten se zatím nekonal.

3. místo: Anderson Silva

Anderson Silva je brazilská hvězda MMA a bývalý šampion střední váhy v UFC. K pověsti jednoho z nejlepších zápasníků historie mu napomohla rekordní doba po kterou si tento titul dovedl udržet. Své váhové kategorii kraloval 2 457 dní v letech 2006 až 2013.

Během této dlouhé doby dokázal vyhrát 16 zápasů v řadě a z toho bylo 10 obhajob. Není tedy divu, že šéf UFC Dana White a také řada různých odborníků ho označili za nejlepšího MMA bojovníka všech dob. Anderson Silva zatím nastoupil do 42 zápasů v oktagonu a z toho dokázal 33 zvítězit (20 bylo K.O.).

Poté, co 6. června 2013 při UFC 162 Anderson Silva prohrál svůj titul s Chrisem Weidmanem, tak si jej 28. prosince na UFC 168 mohl vzít zpět, ale Brazilec si zlomil nohu opět Američanovi podlehl. Andreson Silva se vrátil po roční pauze při UFC 183 31. ledna 2015, kde porazil dalšího navrátilce Nicka Diaze.

Zápas byl ale anulován jelikož Silva byl pozitivně testován na steroidy a Diaz na marihuanu. Ale ani tento skandál jeho kariéru nezastavil a v roce 2016 nastoupil k zápasům s Michaelem Bispingem a Danielem Cormierem, když oba prohrál.

Stránky: 1 2 3 4 5