Deset největších hvězd a legend historie UFC

2. místo: Ronda Rousey

Ronda Rousey je jedno z těch jmen, které se v posledních letech postaralo o čím dále rostoucí popularitu UFC. Zápasnice z kalifornského Riverside se zprvu úspěšně věnovala judu, když jako první Američanka v tomto sportu získala cenný kov na olympijských hrách. Svou bronzovou medaili vybojovala roku 2008 v Pekingu.

Po tomto úspěchu se teprve ve 21 letech rozhodla pro ukončení této části sportovní kariéry a následně se začala naplno věnovat MMA. Zde měla premiéru mezi amatéry v srpnu 2010 a na výhru ve třech zápasech potřebovala v součtu méně než 2 minuty. Následně se přesunula mezi profesionálky a i tam se její vítězné zápasy odehrávají v podobném duchu, když jen jednou na triumf potřebovala více než jedno kolo.

V listopadu 2012 se stala první ženou, která podepsala smlouvu s prestižní UFC a stala se historicky první šampionkou v bantamové váze. Tento titul dovedla šestkrát za sebou obhájit, ale sedmá obhajoba 15. listopadu 2015 proti Holly Holm při UFC 193 přinesla její úplně první a překvapivou prohru v oktagonu. Po více než roční pauze se pokusí si vzít svůj titul zpět 30. prosince na UFC 207, kdy při svém návratu vyzve brazilskou zápasnici Amandu Nunes.

Kromě zápasení Ronda Rousey vydala v květnu 2015 biografickou knihu My Fight / Your Fight, podle které má v budoucnu vzniknout také film. A právě s hraním ve filmech už má díky své popularitě určité zkušenosti, když se objevila v akčních hitech jako Expendables: Postradatelní 3 a Rychle a zběsile 7.

1. místo: Conor McGregor

Conor McGregor je bezesporu největší hvězdou UFC současnosti, když je úplně prvním bojovníkem v historii, kterému se podařilo současně držet mistrovské pásy dvou hmotnostních kategorií. V jeho případě se jedná o pérovou a lehkou váhu. Jeho velké popularitě kromě nezpochybnitelného talentu napomáhá také show, kterou si umí říct o pozornost před každým zápasem. Díky tomu jsou jeho duely ty nejsledovanější a také nejziskovější.

McGregor svou kariéru profesionálního MMA zápasníka započal v roce 2008 a do dnešních dní zatím v oktagonu absolvoval 24 zápasů, z nichž 21 zvítězil a 18 z toho bylo díky knockoutu. Na svém kontě má také jeden z nejkratších zápasů MMA vůbec, když 16. dubna 2011 při Immortal Fighting Championship 4 v irském Letterkenny dokázal porazit Paddyho Dohertyho za pouhé 4 vteřiny.

Právě obdobně skvělé výkony mu pomohly k tomu, že se v roce 2013 dostal do nejprestižnější organizace UFC, kde získal svůj současný celosvětový věhlas. Nakonec důkazem je i to, že na sociálních sítích je bezkonkurenčně nejpopulárnějším mužským zápasníkem, když více fanoušků na facebooku, twitteru nebo instagramu má jen Ronda Rousey.

Stránky: 1 2 3 4 5