Deset největších legend hokejové historie

8. místo: Jean Béliveau

Legenda Montrealu Canadiens, člen hokejové síně slávy, desetinásobný držitel Stanleyova poháru. Jean Béliveau byl komplexním centrem, který v padesátých a šedesátých letech minulého století na úzkých zámořských kluzištích přímo dominoval. Velká síla, ale také technické umění, čtrnáct účastí v All-Star Game NHL a několikero prestižních individuálních ocenění.

Hráč, který podobně jako týmový kolega Maurice Richard překonal pětisetbrankovou metu a byl dlouhá léta kapitánem Habs. Velmi úspěšným byl i jako člen realizačního týmu Canadiens, kde si připsal dalších sedm titulů. Fanoušci tradičního kanadského mužstva si jistě povzdechnou, když vidí dnešní realitu. Jean Béliveau ji však může sledovat již jen z hokejového nebe, protože 2. Prosince 2014 ve věku třiaosmdesáti let zemřel.

7. místo: Maurice Richard

Po tomto muži je pojmenována trofej pro nejlepšího kanonýra uplynulé sezony. Raketa, která nasázela v dresu Montrealu Canadiens hned 544 branek, s aktivní kariérou začala během druhé světové války. Člen hokejové síně slávy pokračoval až do sezony 1959/1960, jako vůbec první v historii NHL dosáhl pětisetbrankové hranice, o které se dnes mluví klidně i celé týdny, vzpomeňme v nedávné historii třeba na Mariána Hossu nebo Alexandera Ovečkina.

Maurice Rocket Richard zemřel v Montrealu ve věku 78 let dne 27. Května 2000. Osminásobný držitel Stanleyova poháru, to už o něčem svědčí. Mimo jiné také o naprosté dominanci Habs, kde si společně s Richardem otevřeli střelnici i Jean Béliveau či Doug Harvey.

Stránky: 1 2 3 4 5