Deset největších legend hokejové historie

6. místo: Bobby Orr

Obránce nového typu, i tak by se dala označit kometa zámořského hokeje, Bobby Orr. Obránce Bostonu Bruins sice nastoupil v zámořské nejvyšší soutěži pouze k 657 utkáním, ale viděli jste někdy beka, který sbírá kanadské body tak úžasným způsobem?

Doslova a do písmene, co zápas, to asistence. Ofenzivní styl mladého obránce zvedal diváky ze sedadel a pomohl Medvědům ke dvěma senzačním titulům. Číslo čtyři bylo úspěšné i v reprezentaci, v roce 1976 i díky němu Javorové listy ovládly prestižní Kanadský pohár.

Útočit a s elegancí sobě vlastní i bránit, to nebylo pro beky jeho věku vůbec zvykem. V padesátých letech se zoufale bránilo, pokud jste byli v obraně, ani jste si nemohli pořádně zaútočit. Bohužel, zdraví se nedá poručit a Bobby Orr musel kvůli potížím s koleny ukončit kariéru už krátce po třicítce. U hokeje ale samozřejmě zůstal dál, nyní zastupuje hráče jako jejich agent.

5. místo: Alexandr Ovečkin

Ofenzivní fantom, kterému je často vyčítána laxnost v obranné činnosti. Jeho celoživotní láskou je tým Washington Capitals, ve dvaatřiceti letech si Alexander Ovečkin splnil velký sen v podobě zisku Stanleyova poháru a umlčel kritiky, kteří tvrdili, že jeho kariéra směřuje ke konci. Naopak, car Alex chytil druhý dech, nastřílel během základní části znovu takřka padesát branek a činil se i v posledním play-off.

Trojnásobný mistr světa, který sestřelil ve čtvrtfinále olympijských her v Turíně senzačním způsobem favorita z Kanady. Jednička draftu z roku 2004, odchovanec Dynama Moskva, kapitán Capitals a třeba také mentor Jevgenije Kuzněcova.

Alexander Ovečkin nedávno překonal metu šesti set vstřelených branek v kariéře NHL, kam až se dokáže dostat ve svých třiatřiceti letech? Na třetí pozici Jaromíra Jágra mu chybí něco přes 150 zásahů, zvládne to ještě? Uvidíme…

Stránky: 1 2 3 4 5