JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Donald Trump: 10 faktů o novém prezidentovi USA

Donald Trump porazil všechny průzkumy veřejného mínění a byl zvolen v pořadím už 45. prezidentem Spojených států amerických. USA tak získalo hlavu státu, která už svou předvolební kampaní budila různorodé emoce po celém světě a bezpochyby se zapsala do historie amerických voleb. A voliči samozřejmě věří, že jejich kandidát se zapíše také do historie celé země. To nakonec ukáže budoucnost, ale nyní si můžeme Donalda Trumpa přiblížit v deseti zajímavých bodech o jeho životě.

10. místo: Dětství a dospívání Donalda Trumpa

Donald Trump se narodil 14. června 1946 v newyorském Queensu do zámožné rodiny a vyrůstal se čtyřmi sourozenci. Vzhledem k jeho současnému stylu vystupování asi nepřekvapí, že už jako dítě měl různé problémy. A tak se jej rodiče rozhodli ve třinácti letech poslat na vojenskou akademii New York Military Academy. Zde se kromě studia věnoval také sportu, když hrál americký fotbal a basketbal.

Následně se pustil do studia na Fordham University, ze které následně přestoupil na Wharton School patřící k Pensylvánské univerzitě, kde získal bakalářský titul z ekonomie. To znamená, že vystudoval jednu z nejlepších škol svého druhu na světě. Po studiích se pustil do práce v otcově společnosti a následně také začal s vlastními projekty.

9. místo: Donald Trump a jeho vztah k Česku

Z českého pohledu jsou na Donaldu Trumpovi zajímavé také jeho vazby na Českou republiku. Jeho první manželka byla v letech 1977 až 1992 československá modelka a lyžařka Ivana Zelníčková. S ní má tři ze svých pěti dětí, když nejspíše nejznámější je dcera Ivanka.

Dále se jedná o syny Erica a Donalda, když všechny jeho děti zastávají důležité pozice v společnosti Trump Organization a dále mají i své podnikání. Zajímavé je, že jeho nejstarší syn Donald umí plynule česky, což se naučil díky jeho častým návštěvám dědečka v Česku.