JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Donald Trump: 10 faktů o novém prezidentovi USA

8. místo: Nejbohatší prezident USA v historii

Už od samého počátku historie USA se o politické funkce ucházejí majetní lidé. Neúspěšně na prezidenta kandidoval a později se stal viceprezidentem také Nelson Rockefeller, vnuk zakladatele slavné ropné společnosti Standard Oil a jednoho z nejbohatších lidí historie Johna D. Rockefellera. Nelsonův majetek byl v té době okolo jedné miliardy dolarů.

To majetek Donalda Trumpa je různými ekonomickými magazíny odhadován okolo 4 miliard dolarů. On sám je ovšem mnohem optimističtější, když své jmění v majetkovém přiznání během kandidatury ocenil na asi 10 miliard. Významnou část jeho majetku tvoří zejména nemovitosti jako různé mrakodrapy, hotely, kasína nebo golfová hřiště.

Dále své jméno propůjčuje řadě produktům a v minulosti vlastnil například také soutěž Miss Universe. Tu ale zkraje své prezidentské kandidatury prodal.

7. místo: Trump v televizi a ve filmu

Popularitě Donalda Trumpa u jeho příznivců rozhodně pomohlo také to, že jej po mnoho let znali z televizních obrazovek. Na stanici NBC v letech 2004 až 2015 uváděl reality show The Apprentice, kterou také spoluprodukoval. V tomto pořadu šlo o to, že účinkující soutěžili o možnost pracovat pod Trumpem. V Česku byl pořad podobného formátu krátce vysílán na Primě pod jménem Šéfka.

Díky této části kariéry získal hvězdu na slavném hollywoodském chodníku slávy a to v roce 2007, kdy se stal už 2 327. osobností, která se tímto může pochlubit. Tuto hvězdu mu jeden muž krátce před volbami jako protest proti jeho chování poničil krumpáčem. Dříve mu kolem této hvězdy protestující postavili také zeď jako reakci na jeho názory na ilegální imigraci.

Kromě toho se Trump objevil i v řadě filmů v podobně malých rolí, kdy velmi často představoval sám sebe. Za své účinkování ve filmu Duchové to dokáží z roku 1989 si Donald dokonce vysloužil anticenu Zlatá malina jako nejhorší mužská vedlejší role.