JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Donald Trump: 10 faktů o novém prezidentovi USA

4. místo: Donald Trump a soudní spory

Donald Trump Bill Maher

Donald Trump se během svého dosavadního života účastnil také velkého počtu soudních sporů. Může se to zdát až neuvěřitelné, ale zatím se v nějaké formě před soudem objevil v 3 500 případech. Asi nepřekvapí, že velká část těchto sporů se týkala věcí ohledně Trumpova podnikání, ale objevily se i žaloby, kdy byl obviněn například ze sexuálního obtěžování.

Některé z těchto sporů byly tak kuriózní, že by je pravděpodobně nevymyslel ani hollywoodský scénárista s velmi bujnou fantazií. Například v roce 2013 si komik Bill Maher na stanici NBC v pořadu The Tonight Show utahoval z Trumpova vzhledu a prohlásil, že jeho otec musel být orangutan. A dále uvedl, jestliže někdo prokáže opak, tak daruje 5 milionů dolarů na charitu. Byla to reakce na Trumpovu aktivitu, kdy zpochybňoval rodný list Baracka Obamy.

Vše bylo myšleno samozřejmě jako legrace, ale i tak Donald Trump Maherovi poslal jako důkaz kopii svého rodného listu a následně ho zažaloval o oněch 5 milionů dolarů. Po osmi týdnech svou žalobu nakonec stáhl. Podobně kuriózní byl také případ, kdy Trump zažaloval spisovatele Timothy O’Briena, který ve své knize odhadoval jeho majetek na částku mezi 150 až 250 miliony dolarů. Donald reagoval, že je miliardář a dal ho k soudu, ten tuto žalobu ale zamítl.

3. místo: Neúspěšné projekty Donalda Trumpa

Trump stejně jako řada jiných podnikatelů udělal ve své kariéře řadu přešlapů, když se pustil také do projektů, které se nesetkaly s očekávanou odezvou.

Neúspěchem skončila například společnost Trump Shuttle provozující aerolinky Trump Airlines, které přepravovaly pasažéry v letech 1989 až 1992. Firma měla problémy prakticky už od svého počátku a rozhodně ji nepřidala ani americká invaze do Kuvajtu, jejíž důsledek byl velké zdražení pohonných hmot.

Koncem osmdesátých let realitní magnát přišel s nápadem na vlastní hru v podobném stylu jako jsou populární Monopoly. Hra pojmenovaná jako Trump: The Game si nakonec našla asi 800 tisíc zákazníků, což bylo výrazně méně než plánované 2 miliony.