JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Donald Trump: 10 faktů o novém prezidentovi USA

2. místo: Podpora celebrit

Je pravdou, že viditelnou podporou hvězd amerického showbyznysu se během prezidentské kampaně mohla pochlubit spíše Hillary Clinton, na jejíž mítincích s voliči se často odehrávaly také různá hudební vystoupení a podobně. Ale našly se i známé osobnosti, které deklarovaly podporu pro Trumpa.

Mezi jeho nejznámější podporovatele se tak řadí legendární herec a režisér Clint Eastwood, jedna z největších hvězd amerického fotbalu Tom Brady, slavný herec a otec Angeliny Jolie Jon Voight, herec Chuck Norris, boxer Mike Tyson a další celebrity jako Kirstie Alley, Dennis Rodman, Ted Nugent, Willie Robertson, Stephen Badwin, Loretta Lynn, Hulk Hogan, Wayne Newton, Kid Rock nebo Gary Busey.

Podpořil jej také miliardář Peter Thiel, který je spoluzakladatel služby PayPal a byl i u vzniku největší sociální sítě světa Facebooku. Je tak jedním z mála ze Silicon Valley, kdo přímo podpořil Trumpa. Dokonce na jeho podporu vystoupil na republikánském sjezdu.

1. místo: Donald Trump a politika

Donald Trump a Ronald Reagan

Trump se v blízkosti politiky pohybuje už několik desetiletí, ale nikdy nezastával žádnou funkci. Zprvu v dobách Ronalda Reagana a později se identifikoval jako Republikán. Ovšem roku 1999 vstoupil do Reformní strany, kterou o čtyři roky dříve založil jiný miliardář a také kandidát na amerického prezidenta Ross Perot.

V této menší straně se v roce 2000 Donald Trump účastnil primárek a dokonce i zvítězil ve dvou státech, ale nakonec z kandidatury na prezidenta ustoupil a rok následující také opustil celou stranu. Následně v letech 2001 až 2008 byl členem Demokratické strany. A od roku 2009 je s malou přestávkou opět členem Republikánské strany.

Vzhledem k těmto změnám Donald Trump v různých dobách podporoval nejrůznější politiky. V minulosti se stýkal také s rodinou Clintonů a v různých rozhovorech si je pochvaloval. V posledních dvou prezidentských volbách jeho podporu dostali republikánští kandidáti John McCain a Mitt Romney, kteří nakonec prohráli s Barackem Obamou. V minulosti podporoval také jednoho z nejpopulárnějších prezidentů americké historie Ronalda Reagana.