JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Donald Trump: 10 faktů o novém prezidentovi USA

6. místo: Donald Trump je abstinent

I když je Donald Trump známý svým okázalým životním stylem, tak může být velmi překvapivou informací to, že je abstinent. A dokonce se údajně jeho rty nikdy nedotkly alkoholu. Důvodem k tomuto jednání je alkoholismus jeho staršího bratra Freda, který nakonec kvůli velké zálibě v alkoholu roku 1981 zemřel.

Jeho osobní lékař během prezidentské kampaně dokonce uvedl, že se bude tím nejzdravějším jedincem, který kdy byl zvolen do úřadu. Donald Trump se i přes tento svůj životní postoj pokusil podnikat v alkoholovém průmyslu, když se v roce 2006 pustil do výroby vodky nesoucí jeho jméno. Ale prodeje byly velmi slabé a tak musela být produkce v roce 2011 ukončena.

5. místo: Donald Trump na sociálních sítích

Donald Trump twitter

Trump svou prezidentskou kampaň stavěl samozřejmě na objíždění jednotlivých států a rázných proslovech, ale nedílnou a velmi důležitou součástí byla také jeho aktivita na sociálních sítích. Už před oznámením kandidatury měl díky své známosti miliony příznivců a tato čísla mu v průběhu kampaně ještě strmě narostla.

Na facebooku má Trumpova stránka skoro 14 milionů příznivců, na twitteru ho sleduje přes 14 milionů lidí a jeho instagramový účet pravidelně oslovuje asi 3.5 milionu fanoušků. Další miliony lidí si jeho příspěvky čtou jen tak. Tyto sociální sítě pak Donald Trump používal na prezentaci názorů a také k útokům na soupeře, což následně rozebírala média po celém světě.